Red Dead Online 2. část


O Red Dead Online jsem poprvé psal letos v květnu (článek zde) a od té doby se ve hře odehrálo několik více či méně zásadních změn. Abyste byli v obraze, přináším dnes nové informace o dalším vývoji tohoto virtuálního Divokého západu!

Musím přiznat, že navzdory pomalému tempu přidávání novinek a celkovému doplňování online hry, se studio Rockstar opravdu snaží. Jasně, vývojáři by se mohli snažit ještě víc, ale herní svět je to skutečně obrovský a navíc má úplně jiný charakter, než GTA Online, které díky četným aktualizacím žije aktivnějším životem. 

Být kovbojem a prohánět se v sedle svého koně, ovšem vyžaduje odlišný přístup k hernímu stylu. Svět je v mnoha ohledech pomalejší a podstatný je především RP (role-play) zážitek. Studio Rockstar si je této skutečnosti moc dobře vědomo a proto není možné pouze importovat herní aktivity z GTA, jak si někteří mohou naivně myslet. 

Red Dead Online, s posledními updaty, nabízí možnost třech větších RP aktivit, do kterých se můžete pustit sami, nebo ještě lépe ve společnosti ostatních dobrodružníků. Zapojit se do nich můžete podle své nálady a zahrnují jak akční stránku, tak lov nebo sběratelství. Nejnovější aktualizace o které je řeč má název Frontier Pursuits

První aktivita je klasický lov zločinců (Bounty Hunter) za finanční odměnu. V prvním dílu Red Dead Redemption byla tahle aktivita již součástí single-playerové hry a doufal jsem, že se ji v Red Dead Redemption 2 dočkám také. Absence těchto náhodně se opakujících bounty-hunter úkolů však dávala tušit, že se zřejmě něco takového objeví až v online části hry. A už jsme se dočkali! Desperátům můžeme jít po krku tak, že z vývěsky poblíž stanice šerifa, vybereme plakát s výtečníkem a mise může začít. 

Zdánlivě jednoduchý úkol vám však komplikuje nejen zločinecký gang, který svého šéfa brání do posledního muže, ale často vám cíl vezme nohy na ramena a zdrhá jako o život. Pokud ho včas nedopadnete, máte smůlu a mise končí. Za živého zajatce máte samozřejmě větší odměnu, ale počítat musíte i s tím, že se během cesty na stanici může z koně přeci jen dostat a vy budete navíc čelit vlně nepřátel, kteří přispěchají svému šéfovi na pomoc a pokusí se jej osvobodit. Bounty Hunter je tedy napínavá akce a velmi rychle se zařadila na první místo v mém žebříčku oblíbenosti.

Druhá aktivita je ovšem mírumilovnější a týká se obchodování. Role Trade rozšiřuje váš tábor o možnost doplňovat zásoby z ulovené zvěře a také plnit úkoly – zejména přepravu materiálu. Můžete rozvážet vlastní zboží, nebo zkusit výměnu. Výměna (resupply) umožní doručit konkrétní produkt náhodnému obchodníkovi a od něj si přivést rozšíření svých vlastních zásob. Kromě časového limitu vám tyto mise může komplikovat také požadovaný druh zboží a jeho včasné získání (máte např. ulovit Eastern Wild Turkey, takže byste měli vědět, kde se zrovna tenhle druh krocana vyskytuje). Z vašeho malého stánku bude možné vybudovat prosperující společnost, nabízející užitečné komodity pro život v divočině. Takhle daleko ještě zdaleka nejsem. Podrobněji jsem o vytvoření obchodní společnosti napsal zde

Třetí aktivitou je Collector neboli Sběratel. V kůži lovce pokladů se zaměříte na hledání nejrůznějších předmětů pro Madam Nazar. Tahle potvora se vám po úvodní misi přestane na mapě zobrazovat a já si nejprve dělal starosti, jestli nejde o chybu hry. Nejde. Je to záměr, aby vás nenapadlo ji obtěžovat každou chvíli. Naštěstí existuje tento YouTube kanál, kde zatím každý den najdete aktuální pozici, na které si Madam Nazárová pouští svůj starý gramofón a vyhřívá se ve stínu své barevné maringotky. 

Přiznám se, že mě trochu zvedla z gauče cena za tzv. sběratelský batoh, který na tuto činnost budete potřebovat. 15 zlatých cihliček si totiž začínající hráči rozhodně ještě nemuseli stihnout našetřit, takže vás Rockstar nepřímo láká do svého obchodu, kde si za reálné peníze můžete zlaté cihličky zakoupit. Mám postavu téměř na padesátém levelu a přesto mi zůstalo (patrně po předchozích útratách, na které už si ani nevzpomínám) jenom 8 zlatých kousků. Zvýhodněný jednorázový nákup 25 cihel za 129,- Kč mi tenhle problém sice vyřešil, ale hrdý na to rozhodně nejsem. Na druhou stranu se mi opravdu nechtělo čekat, až si těch pár dalších cihliček našetřím a budu si tak moci sběratelskou roli vyzkoušet naplno. A sbírat se toho dá opravdu spoustu – od vzácných kytek, až po karty, klenoty a další cennosti. Chce to jen trochu té trpělivosti! 

Poslední aktualizace přinesly ještě některé praktické změny – např. defenzivní režim už nemusíte aktivovat po každém přihlášení, ale hra si vaše nastavení konečně pamatuje. V rychlé nabídce si pak můžete připnout aktivitu, kterou chcete sledovat a mít ji tak pohotově “po ruce”. Pohyb vaší postavy se nepatrně zrychlil, což ocení zejména ti, kteří sledují hrdinu z pohledu třetí osoby, kdy byla chůze příliš zdlouhavá a teď je daleko svižnější. Objevily se také nové Ability Cards, nemluvě o hromadě volitelných vizuálních úprav. 

18. listopadu bude zahájena první sezóna tzv. Outlaw Passu, do kterého se můžete vrhnout za 35 zlatých cihliček. Opět to trochu smrdí ždímačkou na peníze, ale pokud si nepotrpíte na dodatečné odměny, díky kterým získáte pouze kosmetické předměty a doplňky (viz tento odkaz), nemusíte něco takového vůbec řešit. 

Red Dead Online se pomalu, ale jistě rozšiřuje a vyvíjí do hratelnější podoby, navzdory všem zlatým cihličkám a snaze vývojářů motivovat hráče k dalšímu utrácení reálných peněz. A patrně tahle skutečnost – že si za reálné peníze můžete pořídit zlaté cihličky, způsobila stále trvající nedostupnost pokeru pro hráče v některých zemí, včetně Česka. Krom toho jsme bez pokeru v ekonomické nevýhodě, protože si lze hraním, alespoň podle zpráv na internetu, finančně výrazně přilepšit. A to rozhodně není fér! 

PS: Red Dead Redemption 2 vychází 5. listopadu také pro PC! 

RED DEAD ONLINE 1. ČÁST / RED DEAD ONLINE BETA / RED DEAD ONLINE TRADER 

Hrajete Red Dead Online? Jak se vám nové herní prvky líbí? Nezapomeňte napsat svůj názor do komentářů pod článek! 

Zdroj: vlastní Foto: Red Dead Online

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: / 5. Celkem hlasů:

Zatím nikdo nehodnotil.

Komentujte

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaš