LP: Heart To Mouth – hra na city, která prochází!


Občas přijde impuls, věc, skladba, album, verš, koncert, co ve mě probudí touhu podělit se o svůj názor s celým světem. Občas se prostě stane, že ty pocity a to, co si myslím musí ven na vzduch. Takovým impulsem pro mě je i poslech 3.studiové desky skvělé LP – Heart To Mouth.

Tato deska již “porodila” dva rádiové hity a to Girls Go Wild a Recovery, které na albu najdeme jako čtvrtou resp. Pátou skladbu. První jmenovaná brousí českými (díky dramaturgům za to) rádii dýl než druhá zmiňovaná Recovery, což je příjemná-místy velkolepě pojatá balada. A při poslechu vidím ve svých představách zamilované při ploužáku a emancipované osamělé tanečnice se zavřenýma očima a se skleničkou v ruce na konci večírku. Nejsou to ale poslední dvě skladby s hitovým potenciálem na tomto albu ho mají určitě i When We’re High , House on Fire a jako poslední zařazená Special, v tomto výčtu by nejspíš neměla chybět The Power i Dreamer.

Celé album má společné téma a to rozchody – bolestivé, ale i ty přijatelné, se kterými se prostě počítá. V tomto směru mi album Heart To Mouth přijde tak trochu prvoplánové. LP umí napsat písně tak, že se dotýkají svého posluchače přímo a niterně. A to je – dle mého – tak trochu “nečistá” hra na city. Kdy se člověk uchyluje k poslechu hudby a začne uctívat interpera, který mu mluví z duše? Jo, je to právě v tu chvíli, kdy mu není dobře-najednou se totiž objeví někdo, kdo křičí do světa jeho bolest, najednou přichází pocit, že na to není sám.

Celá deska je – jak má LP ve zvyku – protkaná naléhavými prosbami a zvoláními, právě tím se dostává pod kůži. Toto jsem ale ochotna a schopna přehlížet, protože hudebně je ta deska prostě skvělá! V prvních dvou počinech LP nastavila naprosto skvělou a vysokou laťku a tu se ji podařilo udržet.

When I´m Over You druhá skladba v pořadí mě konejší a houpá, aby mě následně nakopla a já si celou skladbu mnohem víc užívám!

Ve skladbě Dreamer, která na albu nese “šťastné” číslo 7 je patrný typický projev od LP-moc se těším na nějakou akustickou verzi!

House on Fire a Hey Nice To Know Ya se opírají o jednoduché základy okořeněné etno muzikou a to funguje přímo skvěle! LP mě o tom přesvědčila už i na jejím předchozím albu Forever For Now s písní Tokyo Sunrise.

Celkově je poslech celé desky velmi příjemný a doporučila bych ho i “méně náročným” hledačům kvalitní muziky. Spojení “méně náročný posluchač” neberu nijak hanlivě – deska je prostě pro všechny, kteří rádi cítí energii a atmosféru z muziky, kterou poslouchají-ať už je téma jakékoliv a nepotřebují ke štěstí složité a těžké melodie.

Zatím co úvodní skladba Dreamcatcher ve mě co by intro do celé desky vyvolává lehce rozporuplné pocity, tak poslední tři skladby gradují album, co se týče tempa-podle mě velmi dobrá volba!

A kdy LP vystoupí v ČR? 11. a 12. května ve Forum Karlín – btw.: nemáte někdo volné lístky? Ty z předprodeje byly pryč téměř okamžitě…

Otevřít ve: Spotify aplikaci / Spotify webu

Zdroj: vlastní Foto: Popron

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Komentujte

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaš