The Morning Show

Kdyby existoval jeden jediný seriál, kvůli kterému má smysl pořídit si, třeba jen na měsíc, předplatné Apple TV+, byla by to za mě zcela jistě úžasná podívaná s názvem The morning show, kde excelují Jennifer Aniston a stejně půvabná Reese Witherspoon! Mimochodem, Jennifer Aniston za svůj výkon dokonce získala po nominaci na Zlatých Glóbech jednu z cen SAG (cena Sdružení filmových a televizních herců), konkrétně za nejlepší herečku v tomto dramatickém seriálu. Předtím se jí podařilo získat tuto prestižní cenu v roce 1996 za seriál Přátelé.

Kdybych byl ženou a k tomu ještě feministicky založenou, určitě bych u seriálu prožíval daleko větší rozkoš. Hlavním tématem The Morning Show je totiž sexuální harašení na pracovišti, kolegialita a loajalita mezi mužem a ženou v rámci profesního vztahu. Seriál jde navíc do hloubky mezilidských vztahů, kariérismu a především pak drsnému prostředí televizního zpravodajství, novinářské etiky a žurnalistiky jako takové. To všechno zabaleno do extrémně poutavého příběhu s dramatickými zápletkami a často hořce komickými momenty!

Na začátku sledování jsem se obával, že zvolená kombinace i způsob zpracování, s typickou teatrálností pro americký filmový průmysl, nebude evropskému divákovi jako jsem já příliš dlouho příjemná. Naštěstí jsem velice rychle zjistil, že tomu tak opravdu není a v seriálu jsem našel specifický svět humoru a lidskosti, která na první pohled působí rozpačitě a neuchopitelně, ale v závěru velmi dojemně. 

Seriál je inspirovaný knihou novináře Briana Steltera Top of the Morning: Inside the Cutthroat World of Morning TV, kterou jsem nečetl a přiznám se, že to nemám ani v plánu. To, co dělá seriál výjimečným je právě naprosto úchvatné herecké vystoupení Jennifer Aniston a Reese Witherspoon, přestože to není jen o jejich rolí a pochvalu si bezesporu zaslouží také Steve Carell, bez jehož příspěvku by to celé nebylo ono! 

Alex Levy (J. Aniston) je populární spolumoderátorkou zpravodajského programu, který je na Manhattanu považován za novou tvář americké televize. Její kolega Mitch Kessler (S. Carell), se kterým tvoří sehraný tým již přes patnáct let, je však propuštěn kvůli skandálu se sexuálním obtěžováním. A právě od tohoto okamžiku začíná Alex bojovat o své místo na pozici špičkové zpravodajky, která se musí vypořádat nejen s odchodem skvělého parťáka, ale také věrného přítele. Kde začíná a končí hranice důvěry, pomoci a lidské empatie a jak moc velkou roli v tom všem hraje kariéra, sláva a společenské postavení? 

Aby toho však na Alex nebylo málo, přichází na scénu ctižádostivá novinářka Bradley Jeckson (R. Whitherspoon), která do celého příběhu vnese úplně jiný rozměr. Obě dámy se totiž potkají za mimořádně vyhrocených okolností a od první chvíle je jasné, že jejich, zcela odlišné, povahy povedou k řadě nepředvídatelných situací. 

Dostal jsem se do fáze, když už nemohu být více konkrétní, abych váš divácký zážitek sebemenší nápovědou neovlivnil. Věřte mi však, že The Morning Show je především skvělé herectví, dobře uchopený příběh a velmi zábavných deset dílů první série. Možná se pokračování dočkáme ještě letos, takže neváhejte a dopřejte si trochu toho amerického lesku a televizních světel. Litovat nebudete! 

Zdroj: vlastní Foto: AppleTV+

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář