Načítám ...

Hra o trůny – kvíz #02

Tento seriál z produkce televizní společnosti HBO si jistě nenechal ujít žádný fanoušek fantasy žánru. Pokud patříte mezi příznivce této ságy i vy, můžete si vyzkoušet následujících patnáct otázek, které ovšem neobsahují žádné spoilery. Jak dobře znáte postavy a místa v seriálu? 

Po dokončení kvízu můžete zanechat svůj výsledek v žebříčku hodnocení. Přihlášeným uživatelům se body zapisují automaticky. Ještě nemáte registraci? Klikněte zde!

Vítá vás kvíz: Hra o trůny #02 

Jméno (povinné)
Email

O seriálu

Výpravný seriál HBO Hra o trůny, podle bestsellerové fantasy ságy Píseň ohně a ledu od George R. R. Martina, zachycuje soupeření o moc mezi králi a královnami, rytíři a odpadlíky, lháři a šlechtici. Kontinent, kde léta trvají desítky roků a zimy se mohou protáhnout na celý lidský život, začínají sužovat nepokoje.

Všech Sedm království Západozemí – pletichářský jih, divoké východní krajiny i ledový sever ohraničený starobylou Zdí, která chrání království před pronikáním temnoty – je zmítáno bojem dvou mocných rodů na život a na smrt o nadvládu nad celou říší. Zemí otřásá zrada, chtíč, intriky a nadpřirozené síly. Krvavý boj o Železný trůn, post nejvyššího vládce Sedmi království, bude mít nepředvídatelné a dalekosáhlé důsledky.
[oficiální text distributora]

Hra o trůny (v anglickém originále Game of Thrones) je americký fantasy dramatický seriál kabelové televize HBO. Jeho tvůrci jsou David Benioff a D. B. Weiss. Předlohou je populární, dosud nedokončená fantasy sága Píseň ledu a ohně spisovatele George R. R. Martina, který se na seriálu rovněž podílí. Seriál se jmenuje podle první knihy v sérii.

Seriál se natáčí v Titanic Studios v Belfastu, dále pak po celém Severním Irsku, v Chorvatsku, na Islandu, na Maltě, v Maroku, ve Španělsku, ve Skotsku a v USA. Seriál měl celosvětovou premiéru dne 17. dubna 2011, kdy byl vysílán v USA na kanálu HBO. Šestá řada seriálu se v USA vysílala 26. června 2016. Sedmá řada, která obsahuje 7 dílů, byla premiérově vysílána na HBO od 16. července 2017 do 27. srpna 2017. Seriál skončí osmou řadou, kterou bude tvořit šest dílů, v roce 2019.
[Wikipedie] – celý text

Zdroj: vlastní, text distributora, Wikipedie Foto: HBO

5 thoughts on “Hra o trůny – kvíz #02

Napsat komentář

YouTube player