Načítám ...

iOS TIPY #09: Zkratka s dotazováním

V dnešním dílu našich iOS tipů se zaměříme na vytvoření zkratky, nabízející různé možnosti výběru, na které se uživatele také zeptá. Zkratka s dotazováním v mém případě používá angličtinu, protože ji spouštím pomocí Siri. Vy můžete následující postup využít jako návod pro vlastní schéma, které upravíte dle aktuálních potřeb. 

Akce, kterou bude v tomto případě zkratka používat se nazývá Vybrat z nabídky s textem a najdeme ji v kategorii Skripty a části Tok řízení:

Název skriptu lze také rychle zadat do vyhledávání. Když přidáme tuto akci, skript můžeme editovat podle toho, na co se má zkratka dotazovat a jaké možnosti výběru budou k dispozici. Do kolonky „Text“ tedy napíšeme otázku a poté vytvoříme jednoduché názvy položek, které zkratka nabídne jako naše volby. Já například občas používám zkratku s názvem Good morning. Když přes homePod v ložnici řeknu Siri: Good Morning, Siri se mě ihned zeptá, co má udělat: spustit nastavenou rozhlasovou stanic (volba s názvem Radio), začít přehrávat moji oblíbenou hudbu (volba s názvem Music), nebo nic (pojmenováno jako Nothing): 

U každé volby je pak níže nastavena příslušná akce, tedy co se má provést, když vyslovím název volby:

Konec nabídky pak znamená uzavření prvního dotazu a pokud je třeba, můžeme mít v té samé zkratce dotaz další. V mém případě jde o možnost rozsvítit světlo, kdy se Siri zeptá, jestli tak chci učinit:

Volby je opět nutné mít v angličtině, aby Siri mé odpovědi rozuměla. Když vyslovím „Yes“ – nastaví se osvětlení v ložnici na příjemnou ranní barvu a jas. Pokud odpovím „No“, zkratka neprovede nic dalšího a ještě než se ukončí, zapne chytrou zásuvku, ke které mám připojeníý iPhone a nastaví režim soustředění Doma na zapnutý: 

Jak vidíte, v jedné zkratce je možné mít nastaveno více různorodých akcí, které lze mezi sebou vhodně kombinovat. Ranní zkratka s názvem Good Morning mě opravdu baví a na její používání jsem si rychle zvykl. Pokud vstávám do práce, osvětlení, zásuvka i hudba na homePodu se spustí automaticky ihned po vypnutí budíku na iPhonu a tuto zkratku potom nevyužívám.

Těším se, až bude Siri umět česky a v tomto typu zkratek již nebude třeba řešit angličtinu. 

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

One thought on “iOS TIPY #09: Zkratka s dotazováním

Napsat komentář

YouTube player