iOS TIPY #11: Předat přehrávání

O tom, že zvuk či video z iPhonu lze pomocí funkce AirPlay přehrávat také na podporovaných zařízení (např. homepod, nebo AppleTV), bude pravděpodobně většina uživatelů, pohybující se v Apple ekosystému, dobře vědět. Díky AirPlay je také možné přehrávání na více zařízeních současně. Dnes se ale podíváme na to, jak přehrávaný obsah předat z jednoho zařízení na jiné tak, aby na tom původním, přestalo být aktivní.

Pokud totiž posloucháte hudbu z Apple Music na svém iPhonu a použijete funkci AirPlay např. na homepod, zvuk se sice začně přehrávat na homepodu, ale zdrojovým signálem stále zůstává váš telefon. V okamžiku, kdy potřebujete, aby homepod převzal celý obsah a začal jej přehrávat nezávisle na iPhonu, musíte předat celý zdroj, nikoliv jen “signál”. A právě za tímto účelem si vytvoříme praktickou a velmi jednoduchou zkratku, která nám tento proces výrazně usnadní.

Do zkratky, kterou si můžeme pojmenovat např. “PŘEDAT” vložíme akci “Předat přehrávání,” kterou najdeme v kategorii Média:

Následně musíme vybrat “zdrojové” a “cílové” zařízení. Aby byla zkratka univerzální, nastavíme obě možnosti na “Vždy se dotázat”:

Tím docílíme toho, že se nás zkratka po spuštění nejprve zeptá z jakého zařízení chceme obsah předat a následně kam? 

Samotný zdroj hudby tak můžeme přesunout např. z jednoho homepodu na jiný, aniž bychom použili hlasový příkaz pro Siri, který by mohl být v tomto případě zbytečně zdlouhavý. Nemluvě o uživatelích bez znalosti angličtiny. 

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

Napsat komentář

YouTube player