Načítám ...

Lví brána

Lví brána je astrologický jev, který se každoročně vyskytuje v období mezí 25. červencem a 12. srpnem a vrcholí 8.8., kdy je její působení nejsilnější, což je patrně dáno i numerologicky, jelikož energie čísla 8 je velmi silná. Přiznávám se, že s pojmem Lví brána, popřípadě Portál Lví brány,  jsem se poprvé setkala teprve před rokem. Od té doby mě vcelku fascinuje. Jisté informace si můžete najít na internetu, ale jde víceméně o vágní vysvětlení, některé zdroje ani tento pojem nevysvětlují, jelikož počítají s tím, že jste s fakty obeznámeni. Většina lidí o ní nic neví, někteří však o ní vědí všechno. Můžeme je nazývat jako lidi zasvěcené.

Některé zdroje vymezují časové ohraničení trochu odlišně, např. od 26.7. až po konec srpna. A to v letošním roce, kdy máme možnost zažít během měsíce srpna rovnou dva úplňky. První máme za sebou 1.8. a druhý před sebou 30.8. Poté se Lví brána opět uzavře a můžeme se na ni těšit zase až za rok. Údajně byla nejsilnější v minulém roce, tj. 2022. Asi právě proto si mě tehdy sama našla. Ale co to tedy ve skutečnosti je?

Z toho, co jsem si nastudovala bych Lví bránu definovala jako astrologický jev, ke kterému dochází ve chvíli, kdy je Slunce, Země a hvězda Sirius v jedné přímce. Hvězda Sirius má zvláštní status, okultní symboliku a napojení až na starověký Egypt. Je to nejjasnější hvězda na obloze nacházející se v souhvězdí Canis Major neboli Velkém psu, je patronem duchovního světa a má obrovský význam ve starověké mytologii. Je dvakrát větší než Slunce  a dokonce pětadvacetkrát zářivější. Hvězda Sirius je vážně velmi důležitá. Pro starověké kultury byla vůdčím světlem na nebi, které pomáhalo cestovatelům najít cestu a správně se orientovat. Někteří vědci tvrdí, že Velká pyramida v Gíze byla postavena v dokonalém souladu  s hvězdami, zvláště se Siriusem.  No a proč Lví brána? Inu proto, že se nacházíme v astrologickém znamení Lva. Takhle jednoduché to je. A proč je nejsilnější  8.8.? Osmička je číslo hojnosti, moci a také je považována za most mezi spirituální a materiální sférou.. Už jen svým tvarem připomíná skutečnou bránu nebo Sfingy. Zapojte fantazii.

Představte si, že v tyto vymezené dny  prostě nebe „otevře své brány“ a proudí jimi silné vysokofrekvenční energie, které mají obrovskou transformační schopnost. Tak věří tomu zejména esoterici, ale něco na tom bude. Snad úplně každý člověk musí přiznat, že ho nebe fascinuje a leckdy nemůže od té nádhery, když je nebe v noci jasné a je poseto nekonečnem hvězd, odtrhnout svůj zrak. A není náhodou, že zrovna také v měsíci srpnu můžeme sledovat meteorický roj Perseidů, který při dobré viditelnosti může působit jako světelné divadlo. A kdo by nechtěl sledovat padající hvězdy a přát si při tom něco?

A když jsme u těch přání, ta se nejvíce plní  právě při otevřené Lví bráně. Musíte si ale umět správně přát. Na toto téma najdete  spousty zaručených návodů na internetu. Ze kterých jen vytáhnu to, že přání by mělo být napsané na papírku a také udané přesné datum, kdy chcete, aby se splnilo. Přání si přečtete a procítíte, představujete si, že už je vaší součástí. Tím navýšíte své vibrace a naladíte se na jeho energii. Poté necháte přání jít. Nesmíte ho za žádných okolností nikomu sdělovat. Leda tak svojí kočce, která ho nikomu neprozradí a papírek si můžete někde schovat, ale rozhodně, rozhodně ho nespalujte!

Že to jsou pohádky a nefunguje to? Život je nádherná hra, jejíž pravidla a smysl určujeme my sami. Takže si to můžete zkusit, nic za to nedáte 😊 Jen papír a kus vaší autentické energie. Pozor ale na negativní přání, jelikož i ta se, prý, plní. A dokonce bychom měli myslet na to, mač myslíme. Abychom pak nebyli překvapeni.

Lví bránou procházíme všichni. Ti, kdo tomu věří, i ti, co tomu nevěří. Myslím, že úplně každý právě v létě cítí nejvyšší životní energii a motivaci ke změnám. Právě v tomto období bychom měli nechat jít staré, co už nám neslouží a měli bychom se otevřít něčemu novému, co nás inspiruje a motivuje k osobnímu růstu a posunu. Je to takový téměř Nový rok během roku. Lev je králem zvířat. Je osobitý, silný, mocný a ambiciózní a může tak lidem, kteří chtějí něčeho v životě dosáhnout, značně pomoci. Někteří lidé dokonce věří, že v době Lví brány mohou pomocí meditace provést tzv. „kvantový skok“ a přesunout se do jiné reality. Ať už věříme, nebo si ťukáme  při pomyšlení na takovéto věci mezi nebem a zemí na čelo, zcela určitě jsou to věci velmi zajímavé a fascinující. Nespoléhejte se však na nadpřirozené bytosti, že váš učiní šťastnými. Je třeba si uvědomit, že všechno a životní posun zvláště, záleží jen a jen na nás, přičemž nám ale Vesmír může pomoci. Takže rozhodně žádná pasivita není na místě.

Pamatuji si oba otevřené Lví portály- 2022 i ten letošní, myslím tedy přesně ten den 8.8. Minulý rok jsem jela na kole na Budeč. Nadiktovala jsem si milion málo konkrétních přání (Zkuste si jen tak z legrace někdy sednout a sepsat si 100 vlastních přání. Vsadím se, že už u 12. začnete hodně přemýšlet. Ono to zase tak jednoduché není 😊) a s představou, že se do večera splní, jsem vyjela na ten zmíněný výlet. Ten den jsem byla podrážděná a cítila tenzi. To jsou časté doprovodné jevy, může vás i dost bolet hlava. Tedy ty citlivější. Na zpáteční cestě jsem utrhla šlapku od kola a byla pěkně nervní.

Letos jsme si udělali překrásný výlet na zámek Jezeří. Během dne se vystřídalo všechno možné počasí. Snad akorát nesněžilo. V lesích kolem zámku se nacházejí ale i další skvosty. Například středověká štola po těžbě železné rudy a hlavně Hraběcí kaple, které se lidově říká Čertova kaple, což jsem zjistila až poté doma. Jde o torzo kaple, jejíž autorem byl italský barokní architekt Andreas Altomonte. Na místě je zvláštní magická atmosféra, ne  vyloženě pozitivní, ale už vůbec ne negativní. Stavba je krásná, takže jsem si na mobil nahrála video, jak do ní hlavním portálem vcházím a k tomu říkám dva větné celky: „ Vcházíme do Hraběcí kaple, která se nachází pod zámkem Jezeří. Není náhodou, že tak činíme 8.8. 2023 na Lví bránu.“ Přísahám, že video se nahrávalo a nic jsem následně  nemazala. Moje rozjímání přerušilo krákání havrana, vcelku normální věc, která mi ale v tu chvíli přišla nepatřičná a já si představila Krabata a raději jsem z místa odešla.

Nahrané video v mobilu nemám. Možná ten havran nechtěl, aby se zvěčnilo 😊.  Teprve doma jsem si přečetla pověsti pojící se k místu. Stavba nebyla nikdy dokončena, jelikož se během ní vždy zřítila klenba. Prý dostavbě nepřály temné mocnosti. Majitel zámku Jezeří Ferdinand Josef z Lobkowitz chtěl vybudovat kapli s trnem z Kristovy koruny a chtěl tak vytvořil poutní místo. Během stavby ho ale usmrtil padající kámen. Ve budování   pokračoval jeho bratr Oldřich Felix. Ten byl ale zase usmrcen padajícím stromem. Nikdo z příbuzných  už tak, vcelku pochopitelně, nechtěl kapli dostavět. Klenbu zničil údajně  ďábel v podobě černého jelena. Je to ovšem jenom pověst a já pověsti a různé záhady zbožňuju. Nakonec jsem ale ráda, že jsem si všechno přečetla až později.

Tak jsme se dostali od Lví brány až k pověstem, ale na závěr bych chtěla říct, že některá má přání z tohoto zvláštního galaktického období minulého roku se opravdu vyplnila. Ne hned, ale v průběhu celých 12 měsíců. Některá se třeba ještě splní  a hlavně přibyla další. Jelikož přání tu prostě jsou od toho, aby se plnila, ať už se Lví bránou otevřenou nebo zavřenou. Musíte jim ale sami trochu pomoci s realizací a ne jen čekat, že se něco nějak samo stane.

Zdroj: vlastní Foto: pixabay.com, vlastní

Napsat komentář

YouTube player