Red Dead Online – Collector


Dnes se opět podíváme na další ze tří profesí ve hře Red Dead Online, kterou jsem kupodivu dotáhl na dvacátou úroveň mnohem dříve, než ty ostatní. Sběratelství nejrůznějších předmětů, které se nacházejí po celé mapě, dostalo s příchodem Madam Nazárové nepatrně jiný, a troufnu si říci, že o něco zábavnější, rozměr. 

Profese Collector je náročná zejména v tom, že Nazárová se svým barevným karavanem neustále kočuje z místa na místo a tudíž se každý den nachází jinde. Je tedy potřeba mít nějaký systém, abychom tuhle cikánskou dámu neměli problém najít. V minulém článku jsem zmínil tento YouTube kanál, kde se denně objevuje video s její aktuální pozicí. Pokud si chcete zagooglit, stačí zadat do vyhledávání např.: “Madam Nazar location”. Výsledné odkazy vás jistě nenechají na holičkách! Když však hledáte Nazárovou poprvé, nachází se v oblasti Grizzlies East:

Vaše sběratelské dobrodružství začíná tedy rozhovorem s rozvernou Madam Nazárovou. Atmosféru jejího karavanu skvěle dokresluje hrající gramofon a přestože se melodie opakuje stále dokola, působí stylově a jen tak se neomrzí! Navíc je už z dálky slyšet a tak víte bezpečně, že se blížíte tím správným směrem! 

Madam Nazárová vás pro sbírání předmětů do její kolekce vybaví speciálním sběratelským batohem. Ten však není zadarmo a pokud nehrajete na PS4, nebo nemáte z GTA Online těchto 54 karet, musíte hezky vysolit 15 zlatých cihliček! Ne, málo to opravdu není, ale pokud chcete tuhle profesi provozovat, nic jiného vám nezbude. Na druhou stranou se pomocí sběratelských předmětů a kolekcí dají ve hře vydělat poměrně slušné peníze, takže tahle investice se rozhodně vyplatí. 

Jakmile máte sběratelský batoh (Collector’s Bag), můžete procházet všechny druhy kolekcí, které se dají u Nazárové zpeněžit. I když je možné prodávat předměty také samostatně, za kompletní kolekci dostanete mnohem vyšší odměnu, takže buďte trpěliví a prodávejte s rozvahou. Samozřejmě se mi stalo, že jsem na tom byl finančně tak špatně, že jsem byl ještě vděčný za možnost prodávat Nazárové sběratelské kousky samostatně. 

Všechny skryté předměty se hledají nejlépe pomocí schopnosti “hunter vision” a později si budete moci koupit také speciální dalekohled, díky kterému uvidíte i vzdálenější místa, kde se něco zajímavého nachází. Hunter vision se také s přibývající úrovní vylepší a jakmile míjíte, třeba jen cestou koňmo, nějaké místo se skrytým předmětem, uslyšíte specifický zvuk zvonečků, upozorňující na danou lokaci. Pak stačí zastavit, aktivovat Hunter vision nebo vytáhnout dalekohled od Nazárové a rozhlédnout se po okolí. 

Dalekohled ovšem není jediná pomůcka, kterou budete během vašeho snažení potřebovat. Zakoupit můžete také lopatku na vykopávání pokladů ze země, nebo třeba detektor kovu, kterým objevíte další typ sběratelských předmětů. Jen musíte počítat s tím, že investice do těchto nástrojů také něco stojí. Stovka sem, stovka tam a za chvilku jste za hranicí 1500 USD (naštěstí jen herních peněz)! Pokud máte přebytečné zlaté cihly, můžete některé zboží kupovat také za ně. 

Madam Nazárová ještě nabízí sběratelské mapy. Jejich cena se pohybuje od 10 do 20 USD a jsou rozdělené podle typu předmětů, které sbíráte. Vtip je v tom, že každá mapa zobrazí pouze 3 místa, kde najdete skryté nebo sběratelské předměty a pak vám z inventáře nemilosrdně zmizí (po jejich objevení a získání). Daný typ mapy si proto musíte koupit znovu a doufat, že nabídne jiná 3 místa. Navíc není možné během jednoho dne otevřít stejný druh znovu zakoupené mapy, takže i když dokoupíte tu, kterou jste např. právě spotřebovali, musíte aktivovat jinou. Zároveň není možné otevírat mapy současně, aktivní může být pouze jedna (např. ta na ptačí vajíčka, vzácné druhy kytek apod.). Mimochodem, šikovnou online mapu najdete na tomto místě.

Sběratelské Free Roam Eventy

Jak jsem psal v minulém příspěvku, profesí v Red Dead Online se týkají také nové Free Roam Eventy. Jedná se o Condor Egg (začíná vždy v časech 00:52, 09:52, 17:22) a Salvage (začíná v 05:22,12:52, 20:22). Condor Egg je zhruba desetiminutová honička za ukrytým vajíčkem, které může ten, kdo jej první najde, prodat Madam Nazárové za skvělých 1000 USD! Salvage je potom událost, kde se snažíte jako první najít a získat sběratelské předměty, které také najdete u zabitých nepřátel, průběžně nabíhajících z různých stran (viz video).

Závěrem ještě doplním, že profese Sběratel vám přináší na vyšších úrovních např. nové oblečení, vzhled tábora či zbraní, sedlo pro koně a několik dalších vizuálních doplňků. Myslím, že koncept této aktivity se povedl, ale otázkou zůstává, jak se bude vyvíjet dál a jestli v budoucnu přinese nějaké další novinky. Za sebe doufám, že ano! 

Zdroj: vlastní Foto: Rockstar RDR2

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Komentujte

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaš