Red Dead Online – Trader

V minulém článku jste si mohli přečíst (nebo poslechnout) krátké představení třech RP rolí, kterými můžete obohatit svůj virtuální život na Divokém západě. Dnes se blíže podíváme na jednu z nich, která se nazývá TRADER a umožní vám založit a provozovat vlastní obchodní společnost! 

První, co je potřeba udělat, abychom s obchodováním mohli vůbec začít, je zajít na poštu a otevřít dopis od správce vašeho kempu – Crippse. V něm vás stručně seznámí se svým “podnikatelským záměrem” a vy se následně přesunete do místa, kde proběhne krátký filmeček o tom, jaké má Cripps plány a že společně vybudujete prosperující obchodní společnost. 

Následně si pořídíte tzv. Butcher’s Table (u konzole PS4 je zdarma, v případě Xboxu zaplatíte 15 cihliček zlata)! Po dokončení úvodní mise, ve které najdete vagon na přepravu zboží a dopravíte ho do svého kempu, můžete své obchodní aktivity pomalu zahájit. Butcher’s Table je nástroj, který vám umožní vkládání surovin – buď celou ulovenou zvěř, nebo jen kůže, parohy a další materiál. Čím větší budou vaše zásoby, tím lépe se bude vyvíjet produkce výsledného zboží, které pak dopravíte ke konkrétnímu obchodníkovi a samozřejmě prodáte. 

Doprava může být buď lokální, tedy k nejbližšímu obchodníkovi, nebo do vzdálenějších míst. Rozdíl je zejména v tom, že lokální rozvoz je podstatně bezpečnější s ohledem na možnou ztrátu převáženého nákladu. Často se mi stávalo (nevím však, jestli je to pravidlem), že jsem byl během doručovací mise na mapě úplně sám (bez ostatních hráčů) a měl jsem tedy klid na její splnění. Pokud vyberete delší trasu, hra vás informuje o riziku přepadení ostatními hráči, kteří mohou na váš vozík (Trader Wagon) průběžně útočit. Neumím si představit, že bych se trmácel se zbožím přes půl mapy a těsně před cílem mi někdo znemožnil úspěšný prodej a zakončení mise. Navíc mi finanční rozdíl v odměně nepřijde až tolik výrazný, abych podobné kejkle podstupoval! 

Základní vozík, který je dostupný ihned po zahájení obchodních aktivit, uveze celkem 25 kusů nákladu. Tím jak zvyšujete úroveň své obchodní profese, se vám postupně odemykají možnosti nákupu lepšího vybavení. Stejně jako u ostatních profesí je zde maximální úroveň 20. Když dosáhnete 5. ranku, můžete si pořídit povoz, který utáhne již 50 kusů zboží a na 10. úrovni dokonce 100. Samozřejmě počítejte s tím, že zadarmo nejsou a pár set dolarů budete muset oželet. 

10. úroveň obchodníka vám dokonce nabídne tzv. Hunting Wagon (YouTube video), který můžete používat během lovu! Zatímco na svého koně můžete uložit jen omezený náklad, na tenhle “wagónek” se vám toho vejde podstatně více! Nemusíte se tedy vracet do kempu pokaždé, když vyčerpáte kapacitu svého koně, ale na lovu můžete zůstat trochu déle. A to je zkrátka skvělá zpráva! 

Cripps neumí zpracovat ryby a maso, ale jinak mu můžete dovalit všechny možné úlovky, které v průběhu své výpravy do přírody nastřádáte. Čas od času mu ale dojdou některé suroviny, které pro výrobu zboží potřebuje a tak vám nabídne možnost jejich doplnění buď prostřednictvím tzv. resupply mise, nebo dokoupení za určitý poplatek. O ressuply misích jsem se velmi stručně zmínil v minulém příspěvku a dnes ještě doplním, že kromě lovu nějakého zvířete na zakázku pro jiného obchodníka, od kterého dostanete výměnou požadované suroviny, budete muset např. ukrást cisternu s olejem, nebo zachránit ztracený náklad před divokými zvířaty. Cripps vás pro společný business zkrátka neváhá obětovat! 

Každá obchodní úroveň, které dosáhnete, vám zároveň přidá nějakou odměnu. Na následujícím obrázku je vidět, že jsem na pátém ranku odemkl úpravu inventáře, která mi umožňuje nosit u sebe více předmětů dané kategorie. Kromě praktických odměn jsou tu ještě kosmetické prvky, např. vzhled kempu v obchodním stylu, outfit obchodníka apod.  

Co se mi také opravdu hodně líbí je otevření obchodních Free Roam Eventů, které se nabízejí pouze těm, kteří již dosáhli požadované úrovně (Free Roam Eventy se náhodně nabízejí v průběhu hry a můžete se k nim přidat; něco podobného je také v GTA Online). Obchodní mise, které jsem se měl možnost již dvakrát zúčastnit, je skutečně působivá. Společně s ostatními hráči se nacházíte na jedoucím obchodním vlaku a bráníte jeho náklad před nájezdy banditů. Pokud se celé skupině podaří přežít až do konečné zastávky, každý získává odměnu v podobě (tuším) 18ti surovin do svého kempu. Cesta má celkem tři etapy a na konci každé z nich se můžete rozhodnout, jestli odejít a odnést si jen malou část odměny, nebo pokračovat a risknout zbývající obranu vlaku, ovšem za cenu plné odměny! 

V případě, že vás lov jakékoliv zvěře v Red Dead Online nikdy příliš nebavil, role Trader patrně nebude nic pro vás. Přesto se ještě závěrem podívejte na další výhody, které s touto obchodní profesí souvisí. 

Další výhody role Trader:

Stew Pot: Přidá hrnec ve kterém můžete vařit lepší recepty pro obnovu vlastností
Ingredients Satchel Upgrade: V inventáři můžete mít více předmětů
Awareness: Na mapě uvidíte konkurenční obchodní vozy 
Canine Warning: Naučíte svého kempového psa varovat před zloději
Medium Delivery Wagon: Vylepšený povoz pro přepravu 50 kusů zboží (2 barelů)
Weapons Locker: Úložná truhla pro zbraně
Lance Knife: Speciální nůž pouze pro obchodníky
Efficiency: Zvýší počet získaných použitelných surovin ze zabitých zvířat
Materials Satchel Upgrade: Zvýší množství materiálů, které můžete mít v inventáři
Large Delivery Wagon: Vylepšený povoz pro přepravu 100 kusů zboží (4 barely)
Hunting Wagon: Vozík na přepravu ulovené zvěře a kožešin
Protection: Zvýšení obrany proti nájezdníkům vašeho kempu

Zdroj: vlastní Foto: RDO, Rockstar

Napsat komentář

YouTube player