[4. – 6. 7.] Přivítat prázdniny a léto můžete o tomto víkendu na nádvoří hradu Křivoklát, kde proběhnou Malé hradní slavnosti. Vidět můžete sokolnické ukázky Alexandra Vrágy, šermíře Tartas, tanečnici Gaju nebo taneční skupinu Jahanara. Vystoupí také Divadýlko z pytlíčku nebo kejklíř Vojta Vrtek. Ve 20, 21 a 22 hodin se konají také noční prohlídky. Vstupné 80,- a 60,- Kč. 

[4. – 5. 7.] Tradiční letní festival konaný první červencový víkend Létohrátky na Grabštejně začíná již tuto sobotu. Opět nabídne pořádnou porci hudby, tance i rozverných kousků místního kata. Těšit se můžete také na kostýmované průvodce, ukázky palných i chladných zbraní. První prohlídka začíná v 9:15, další každou čtvrthodinu. Více zde.  

[4. – 5. 7.] Po celý víkend budou na hradě Trosky probíhat rytířské turnaje a divadlo s Valdštejnskou tématikou. Dočkáme se také předvedení práva útrpného v katově dílně. To vše v podání skupiny historického šermu Nostra Ex. Cyrilometodějšké slavnosti budou doprovázet také kejklířské workshopy v podání skupiny Ožehavá záležitost. 

Knižní soutěž

V září 2020 se na naše stránky vrátí pravidelné knižní soutěže! Od prosince minulého roku má výherce možnost vybrat si jednu ze tří knih, která ho zaujala nejvíce. Tato knižní trojice je navíc žánrově rozdělena tak, aby oslovila různé typy čtenářů, včetně těch nejmladších či školou povinných! Každou první středu v měsíci (od 2. 9. 2020) se můžete zapojit také. Těšíme se na vás! 

Premiéra týdne

Líbí se nám

The Outsider

Koncem ledna se v nabídce HBO objevil zajímavý kousek – mysteriózní detektivní příběh na motivy stejnojmenného knižního bestselleru Stephena Kinga – The Outsider. Od Kinga jsem přečetl pouze první stránku jeho děsivé Carrie a to už bude několik let. S jeho tvorbou jsem se však blíže seznámil až v seriálu Castle Rock, jehož temná atmosféra a záhadný děj první série, mi ukázaly, že horory nejsou jenom o nepříčetném křiku, bubácích od krve a finálním výkřiku. Castle Rock mi nabídl podstatně zajímavější zážitek v tomto žánru. 

Velmi temná detektivní podívaná z amerického maloměsta The Outsider je dalším seriálem do sbírky těchto zvláštních seriálových úkazů, vybočujících z běžné hororové či mysteriózní kategorie. Díky skvělému a podmanivému soundtracku, jedinečné práci s kamerou a světlem, nepůsobí seriál jako laciná “duchařina” a první díl dokonce dělá dojem, že nás čeká velmi drsný krimi-thriller. CELÝ ČLÁNEK

6 nových způsobů, jak zemřít v Americe

Narození a smrt. A mezi tím PŘÍBĚH každého z nás. Někdo tvrdí, že záleží více na jeho kvalitě, než délce. Jinému se zdá vymezený čas příliš krátký. Já se snažím mít pomíjivost života neustále na paměti, což jste možná poznali nebo ještě poznáte z některých mých dalších příspěvků. Mám totiž pocit, že jakmile si začneme myslet, že je náš příběh nekonečný, nebudeme si ho dostatečně vážit a velmi snadno pak můžeme přehlížet důležité věci.

Tím nejdůležitějším jsou podle mě vztahy s nejbližšími, rodinou. Jakmile je totiž považujeme za samozřejmé, může se automaticky vytratit jistá pokora a vděčnost za společné chvíle. Často si právě vzácnost přítomnosti nejbližších uvědomíme až tehdy, když někoho ztratíme. Ale není to už trochu pozdě? Neměli bychom se snažit využít radost z blízkosti druhých, pokud možno, během každé chvíle, kdy jsme spolu? CELÝ ČLÁNEK