Kultura

[do_widget id=covernews_posts_slider-10][do_widget id=text-65]

Slide Anything shortcode error: A valid ID has not been provided
[one-half-first]

Anketa

[democracy id=”20″][/one-half-first][one-half]

[/one-half]

Tara Fuki: Motýle

Není to novinkové album, ani žádná archiválie! Tohle album si pozornost určitě zaslouží! Nechte se inspirovat! V polovině listopadu loňského roku se pod mateřskými křídly vydavatelství Indies Scope Records vyklubali Motýle – album od violoncellového dua TARA FUKI.

Těm, kteří alespoň trochu sledují domácí nekomerční hudební scénu je toto DUO určitě známé a to už od roku 2000, kdy poprvé rozčísly místní-ale i mezinárodní vody.

Pro všechny z Vás, pro které jsou TARA FUKI novinkou, mám malé seznámení. Roku 2000 Andrea Konstankiewicz a Dora Bárová vytvořily křehký, minimalistický, experimentální a neskutečně něžný hudební svět. [maxbutton id=”19″ text=”CELÝ ČLÁNEK” url=”https://elisty.cz/kultura/hudba/tara-fuki-motyle/”]

[do_widget id=covernews_posts_grid-21]

Jak jsem vyznala lásku Jirkovi Macháčkovi

Dnes večer se stalo něco hodně zvláštního. Neskutečně moc pocitů při sledování NÁROD SOBĚ, KULTURA TOBĚ! Dnes večer jsem opět byla pod podiem skvělých muzikantů, herců a tanečníků, a dalších umělců. Za celý večer mi bylo několikrát do breku, asi 4x jsem se regulérně rozbrečela a zároveň v sobě měla opět ten pocit, že můžu být u toho, když někdo tvoří, protože, ten neskutečně krásný první moment, když vzniká dílo vám před očima a vy to vidíte na vlastní oči, je prostě krásný – tak na mě působí umění.

Celý živý pořad byl dokonalý právě tím, že v něm byly věci naprosto nedokonalé, nepovedené a místy i vážně trapné, ale to prostě k živému vystoupení patří. Navíc čas na přípravu byl jistě víc než šibeniční. Všechno sedlo jak „prdel na hrnec“! Zas jsem mohla být chvíli hrdá na českou šikovnost, talent a empatii. V poslední době totiž nabývám dojmu, že to s naší společností jde dost rychle z kopce a brzdový destičky máme sjetý na plech! [maxbutton id=”19″ text=”CELÝ ČLÁNEK” url=”https://elisty.cz/kultura/hudba/jak-jsem-vyznala-lasku-jirkovi-machackovi/”]

[do_widget id=covernews_posts_grid-22][do_widget id=covernews_posts_grid-20]