Když přecházíte z Androidu na iOS, jste zvyklí přehrávat hudbu ve Spotify a vlastní zvukové soubory, v mém případě MP3, v nějakém audio přehrávači jako je např. PowerAmp. Tušíte, že prostředí iPhonu nefunguje jako klasický souborový systém a řada věcí je zde zkrátka jinak.
V iOS jsem kromě Spotify vyzkoušel také Apple Music, abych nakonec u této hudební platformy zůstal. Zjistil jsem totiž, že kromě obrovské hudební knihovny nabízí ještě poslech internetových rádií (včetně známých českých veřejnoprávních i komerčních stanic) a dokonce také import vlastních skladeb nebo alb. O této možnosti jsem dlouho neměl ani tušení a třeba se mezi vámi najdou tací, kteří na tom budou stejně. Dnes si proto krátce představíme způsob, jakým do Apple Music dostat vlastní MP3 soubory a pak je mít třeba ve složce stažené pro offline použití.
První věc, kterou jsem musel udělat, je stažení a instalace aplikace iTunes pro Windows (v případě MacOS doporučuji tento postup). Díky tomuto rozhraní je pak možné využít import vlastních MP3 pomocí nabídky Soubor a možnosti “Přidat soubor do knihovny” nebo “Přidat složku do knihovny”:
Následně se vám otevře dialogové okno s možností procházet vaše soubory a složky v PC a vybrat již konkrétní obsah. iTunes si poté soubory načte a synchronizuje s knihovnou, přičemž využívá jejich lokální umístění. Každé album je možné opatřit vlastním obalem – obrázkem a editovat jeho název, žánr apod. Ve svém playlistu tak můžete mít obsah, kterým Apple Music nedisponuje. Jak můžete vidět, přidal jsem si především mé oblíbené mluvené slovo:
A takhle vypadá moje vlastní knihovna na iPadu (kromě Spejbla a Stopaře jsem do kategorie mluveného slova přidal ještě skvělou rozhlasovou hru Vstupte, Ze Soboty na Šimka a Felixe Holzmanna):
Pokud se tedy nějaký interpret nenachází v nabídce Apple Music, není nic jednoduššího, než si jej přidat z vlastního zdroje. Tento obsah je dostupný také z Apple TV, kde se však může stát, že poslední aktualizace ovlivní dostupnost a stav načítání některých položek. Pokud se tak stane, je třeba restartovat Apple TV, nebo vyčkat na opravný update.
Díl #02 – Jak přidat MP3 v prostředí MacOS – čtěte zde!
Zdroj: vlastní Foto: vlastní
Na internetu publikuji od roku 1999, kdy jsem založil blog s názvem Prasklá moucha a společně s několika přáteli jsem se mu věnoval až do března 2019. Následně jsem se rozhodl s tvorbou pokračovat v internetovém deníku a vytvořil tak novou “značku” eListy.cz. Odmala svěřuji své emoce především klavíru a kromě hudby mám blízko také k filmu, literatuře nebo PC i deskovým hrám. Ať už jde o zážitky herní, filmové, nebo jakékoliv jiné, snad se mi je podaří smysluplně sdílet také na těchto stránkách.