Načítám ...

KNIŽNÍ SOUTĚŽ #34 – únor 2023

Každou první středu v měsíci pro vás máme knižní soutěž. Výherce má navíc možnost vybrat si jednu ze čtyř knih, která ho zaujala nejvíce. Tato knižní čtveřice je žánrově rozdělena tak, aby oslovila různé typy čtenářů, včetně těch nejmladších či školou povinných. 

Nově můžete soutěžit i přímo na našich stránkách a nemusíte mít účet na Fáčebuku (info níže). 

Emocemi nabitý příběh o tom, jak se vášeň může změnit v posedlost.

Beck nenávidí svůj život. Nenávidí svoji násilnickou matku. Nenávidí svůj domov. A ze všeho nejvíc nenávidí klavír, na který ho matka neustále nutí hrát. Nikdy nebude hrát tak jako ona – předtím, než nemoc ukončila její kariéru a proměnila ji v zatrpklou bytost. Ale Beck je příliš slabý, než aby se matce vzepřel a řekl jí, že jeho vášní je skládání vlastní hudby, protože i sebemenší náznak rebelie by mohl skončit tragédií..

Když ale Beck potká Augustu, ulítlou dívku plnou života, energie a optimismu, začne se v něm probouzet láska a najednou uvidí způsob, jak uniknout své bolestné existenci. Odhodlá se však následovat hlas svého srdce?

C.G. Drews je známá blogerka, která převtělila svou lásku ke knihám do napínavého debutu o despotismu, domácím násilí, o síle snů a o naději.

Je ochotná zjistit pravdu. Bude ochotná za ni zaplatit? Spletitý příběh o vraždě, hrabivosti a lásce plný intrik a pletich. Rodinná sága, kterou zhltnete na jedno posezení.

V dětství byla babička pro Mayu, vyrůstající na předměstí Mnichova, tím nejdůležitějším člověkem na světě: vypravěčkou pohádkových příběhů s dobrým koncem, náhradní matkou i nejlepší přítelkyní. A potom, krátce po Mayiných šestnáctých narozeninách, babička beze stopy zmizela.

O dvacet sedm let později dojde k události, která rozvíří bolestné vzpomínky a vyvolá nové otázky: v rekreačním středisku u jezera na severu státu New York je nalezeno babiččino tělo. Jak se tam ale dostalo? Co babičku pojilo s místem tisíce kilometrů od domova?
Odhodlaná dopátrat se pravdy, Maya opouští svůj život v Německu a vydává se do Spojených států rozplést záhadu, jejíž vlákna sahají daleko do minulosti – od New Yorku na začátku 20. století, po Německo před a během druhé světové války.

Jenže už samotným příjezdem na místo rozbouří vody a přitáhne pozornost mocných a bohatých majitelů hotelu – a jak se zdá, i celého zbytku města. A čím více tajemství rozkrývá, tím více se zamotává do pavučiny lží, kterou pro odhalení pravdy musela sama spříst – až se nakonec musí rozhodnout, jak moc je pro ni pravda skutečně důležitá. A jestli jí stojí za to pro ni obětovat šanci na lásku i vlastní život.

Vzpomínky jsou jako vlny, stále se k nám vrací.

Den Eminých narozenin se kvapem blíží. Kromě členů její rodiny se však na oslavu chystá i jeden nezvaný host – minulost, kterou všichni považovali za dávno mrtvou. V návalu nečekaných emocí tak začnou ožívat události z jedné dovolené v Thajsku, která otřásla osudy všech zúčastněných. Polozapomenuté vzpomínky se vracejí se silou tsunami a hrozí, že rodinu plnou tajemství rozmetají na kousky.

Karin Babinská vystudovala obor filmová a televizní režie na FAMU. Po škole se řadu let živila vytvářením ­reklamních spotů. Natočila dva celovečerní filmy – Pusinky (2007) a Křídla Vánoc (2014) a pro televizi Nova seriál Gumy (2022). Režírovala nejúspěšnější klipy kapely Kryštof (Ty a já, Zůstaň tu se mnou, Vánoční a další) a také její velké koncertní show, včetně té největší na Strahově pro 70 tisíc fanoušků. V roce 2016 založila blog Kecy, kecy, kecičky. O rok později vyšla stejnojmenná kniha a Karin se stala úspěšnou spisovatelkou. V roce 2018 vydala román Za sny a dva roky nato knihu Hvězdy na cestě. Ze všech knih se staly bestsellery. Nyní přichází s novým románem Tsunami

Jak daleko zajde truchlící matka, aby napravila tragickou křivdu? Camille Gardnerová je truchlící - a rozzlobená - matka, která je i pět let po smrti své dcery stále posedlá privilegovaným mladým mužem, který je podle ní zodpovědný za její smrt.

Když její neuvážené jednání přitáhne pozornost tajné skupiny žen - Kolektivu -, je Camille vtažena do temné sítě, v níž tyto matky sdílejí své divoce odlišné příběhy o ztrátě i touhu po spravedlnosti ve světě, kde privilegia popírají odpovědnost a pachatelé z odcházejí bez úhony. Tyto ženy, poháněné vzájemným hněvem, organizují svou vlastní spravedlnost prostřednictvím přesných, anonymních, složitě naplánovaných a dokonale provedených vražd z pomsty, přičemž jednotlivé členky plní v každém plánu konkrétní a nedílnou úlohu.

Camille se snaží pochopit, zda se jedná o pouhé divadlo, nebo o děsivou realitu, a musí se rozhodnout, zda jsou tyto ženy skutečně anděly pomsty či spíše monstry. Camille se do skupiny zaplétá stále hlouběji a dozvídá se pravdy o Kolektivu.

Soutěž trvá do 15. 2. 2023! Losování ve čtvrtek 16. 2.!

!! POZOR ČTĚTE !!

  • Na výhru automaticky upozorňujeme pouze čtenáře s PREMIUM účtem, pro ostatní soutěžící jsou výsledky losování k dispozici JEN NA TÉTO STRÁNCE a výherce dodatečně nekontaktujeme.
  • V rámci předplatného je možné soutěžit pouze na našem webu. Nelze na Facebooku. 
  • Výhru zasíláme pouze na území ČR
  • Aktuální soutěže se nemůže zúčastnit minule vylosovaný hlavní ani náhradní výherce
  • Pokud se hlavní výherce neozve do sedmi dnů od zveřejnění losování (prostřednictvím našeho formuláře), na knihu má nárok náhradník

LOSOVÁNÍ VÝHERCE:

Ve čtvrtek 16. 2. 2023 jsme náhodně vybrali tohoto výherce: Jiří Březina. Gratulujeme. Pokračujte zde!

Napsat komentář

YouTube player