Herní novinky – duben 2021

Naše čtvrteční herní rubrika vždy začátkem měsíce upozorňuje na zajímavé tituly, které se blíží a přitáhly pozornost naší redakce, ať už je máme v úmyslu sami vyzkoušet či nikoliv. Nezapomeňte, že první čtvrtek v měsíci bude věnován právě novinkám, které by mohly zaujmout také vás! Doufám, že si tento pravidelný seriál nenecháte na našich stránkách ujít a snad bude můj výběr pro řadu čtenářů nebo posluchačů trochu inspirativní! 

Outriders (1.4.2021) – jde o velmi zajímavý titul, který měl vyjít už začátkem února, ale jeho vydání se přesunulo na 1. duben! Vývojáři ze studia People Can Fly nám tak alespoň nabídnou demoverzi silného příběhu, kde najdeme propracovaný svět s výraznou mytologií, se kterou se budeme postupně seznamovat. Hra by měla zaujmout syrovou a temnou sci-fi atmosférou, ve které nebude příliš mnoho kladných postav, což se týká i hlavního hrdiny. Outriders je kooperativní akční hra až pro tři hráče, která klade velký důraz na RPG prvky. Kromě palných zbraní budou k dispozici také speciální schopnosti v rámci třech hratelných postav – Pyromancer, Trickster a Devastator. PC, PS5, X sX

Oddworld: Soulstorm (6.4.2021) – pokračování vydařené adventury Oddworld: New ‘n’ Tasty, jež je faktickým remakem Oddworld: Abe’s Oddysee. Pracuje na ní vývojářské studio Oddworld Inhabitants, Inc., které má na starosti jak vývoj, tak i povinnosti vydavatele. Hlavním hrdinou příběhu této hry se stane málomluvný mimozemšťan Abe, který se opět pustí do boje proti šéfům zlých megakorporací terorizujících jeho lid, z jejichž područí se v minulosti sám osvobodil.

Zatímco u většiny sérií se gameplay razantně nemění, v případě Oddworld: Soulstorm se fanoušci setkají s řadou změn, jimž vyloženě dominuje výroba předmětů spolu s akčnější hratelností, která vám ukáže, jak vypadá pravá revoluce. Při vydání bohužel nelze počítat s multiplayerem, ani češtinou. PS 4, PC, Xbox One 

MLB The Show 21 (20.4.2021) – basebalová série MLB The Show má na konzolích PlayStation docela slušnou tradici, ale nového ročníku MLB The Show 21 se vůbec poprvé dočkají i majitelé Xboxu! Titulu bude k dispozici pro PlayStation 4, Xboxu One a také i na next-genu v podobě PlayStationu 5 a Xboxu Series X/S, což znamená, že verze pro novější konzole nabídne jistá vylepšení.

Dočkáme se rozlišení 4K a až 60 FPS, kdy PS5 verze navíc dodá i podporu funkcí ovladače DualSense a 3D audia. Zajímavostí nicméně je, že next-gen verze budou mít exkluzivní funkci, která vám umožní stavbu vlastního stadionu. V multiplayeru si dokonce užijeme cross-platform hraní, takže budeme moci vyzvat kamarády z konkurenčních platforem. PS 4, PC, Xbox One 

MotoGP 21 (22.4.2021) – zaujměte místo na startovní čáře a připravte se na tu nejautentičtější a nejpodmanivější videohru ze série MotoGP všech dob! Užijte si kompletní sezónu 2021 se všemi hlavními oficiálními třídami, soupiskami a tratěmi. Přes 120 oficiálních závodníků, 20 oficiálních okruhů a nové a vylepšené funkce jako zavedení penaltového pravidla v podobě trestné zatáčky. Připomeňte si historii a všechny emoce z MotoGP díky více než 40 historickým závodníkům a jejich ikonickým motorkám!

Vaše cesta na mistrovství začíná od manažerské kariéry. Založte si tým snů, přičemž si můžete vybrat z oficiálních týmů nebo si vytvořit zcela nový, a pak si vyberte personál ze zkušených profesionálů, kteří vám budou během sezóny asistovat. Pomohou vám dělat klíčová rozhodnutí – například vám pomohou sehnat tu nejlepší smlouvu nebo pochopit, kterou část motocyklu by bylo dobré rozvíjet. Dostaňte se do třídy MotoGP nebo Moto2 a založte si a spravujte svůj vlastní juniorský tým.

Když můžete ovládat každý aspekt závodu, záleží na každém vašem rozhodnutí! Sledujte množství pohonných hmot, které natankujete do nádrže, teplotu brzd a opotřebení pneumatik a dělejte klíčová rozhodnutí podle svého závodního stylu a podmínek závodu. Připravte se na ten nejvíce strhující závodní zážitek, ale nenechte se příliš unést: pokud z motorky spadnete, budete se nyní muset co nejrychleji zvednout a znovu nasednout. Počítá se každá sekunda.

Ať už jde o to, jak závodíte, nebo jak vypadáte, styl je v MotoGP 21 klíčový. Vystupte z davu a předveďte svůj jedinečný styl! Přizpůsobte si přilbu, kombinézu, nálepky, závodní číslo a barvy díky 5 neuvěřitelným grafickým editorům! Jakmile budete hotovi, podělte se o svůj design s online komunitou anebo si vyzkoušejte výtvory ostatních hráčů. A pak vyrazte na trať a ohromte všechny svým jízdním stylem! Ale pozor, náš revoluční neurální systém AI založený na strojovém učení je zpět a obsahuje výrazná vylepšení, takže se připravte objevit nové tváře systému A.N.N.A. v těch nejnapínavějších offline závodech všech dob! Posuňte zábavu na zcela novou úroveň a vyzvěte ostatní hráče online nebo si založte vlastní soutěž v režimu Race Director a užijte si ten nejplynulejší zážitek pro více hráčů díky našim dedikovaným serverům. PS 4, PC, Xbox One 

NieR Replicant Ver.1.22474487139 (23.4.2021) – tato kdysi japonská exkluzivita se konečně dostane do západního světa a nejen to, dočkala se i remasteru. Objevte tento jedinečný prequel kultovního NieR: Automata v nové grafice a fascinujícím příběhem.

Hlavní hrdina je milý mladý muž žijící v malé vesnici. Aby zachránil svou sestru Yonah, která se nakazila smrtící nemocí Black Scrawl, tak se rozhodne se vypravit spolu s mluvící knihou Grimoire Weiss aby našel “Sealed verses”. Prožijte převyprávěný příběh originálu z pohledu bratra. PS 4, PC, Xbox One 

Returnal (30.4.2021) – narušte pravidelný cyklus chaosu na neustále se měnící mimozemské planetě v nové akční roguelike střílečce. Spojujte střípky hrdinčiných vzpomínek a pomozte jí s hledáním odpovědí v cizím prostředí. Sbírejte emzácké technologie a zajistěte si do dalších cyklů stále lepší schopnosti.

Po nouzovém přistání na zvláštní planetě se musí Selene vydat na cestu za svobodou skrz nehostinnou krajinu prastaré civilizace. V naprosté izolaci a o samotě musí zuby nehty bojovat o přežití. Znovu a znovu se jí to nedaří – a tak je nucená s každou svou smrtí svůj boj opakovat.

Během neúnavné hry s roguelike prvky objevíte, že kromě planety se s každým novým cyklem mění i předměty, které máte k dispozici. Každá nová smyčka vás konfrontuje s novými kombinacemi, jež vás postaví na hranici vašich možností, i novými souboji, které prověří vaše schopnosti strategického uvažování.

Temná krása rozpadajícího se světa všude kolem vás je napěchována výbušnými překvapeními a oživena strhujícími vizuálními efekty. Od riskantních přestřelek s kulkami létajícími všude kolem, přes hrozivé zvraty, po průzkum neúprosných prostředí. Čeká vás dobrodružství plné prozkoumávání, objevování i soubojů, během kterého narazíte na tajemství na každém kroku. PS5 

New Pokémon Snap (30.4.2021) – zkoumejte Pokémony v jejich přirozeném prostředí a přidejte si je do své sbírky … fotografií! Divocí Pokémoni jsou plní překvapení, která postupem času objevíte. Studiem jejich chování můžete odhalit mnohé. Jedinečná dobrodružná hra New Pokémon Snap je nástupcem úspěšné netradiční hry Pokémon Snap z konzole Nintendo 64.

Ve hře se vydáte na ostrovy tvořící region Lental, v němž někteří Pokémoni a vegetace mají záhadnou záři. Prozkoumejte společně s profesorem Mirror tuto anomálii a vydejte se do hustých džunglí, rozsáhlých pouští a dalších zajímavých prostředí! Vaše poznatky o těchto Pokémonech mohou odhalit pravdu stojící za fenoménem zvaným Illumina. Obrázky, které posbíráte, můžete použít k vytvoření vlastního Pokémon Photodexu!

Hra je plná zkoumání a fotografování. Postupně procestujete ve svém malém cestovním podu se jménem NEO-ONE mnohé neznámé ostrovy a zachytíte nespočet Pokémonů v jejich přirozeném prostředí a zjistíte nikdy neviděné chování. A pokud budete chtít upoutat pozornost konkrétního Pokémona, stačí mu hodit pamlsek!

New Pokémon Snap přinášejí zpět hratelnost hry Pokémon Snap z konzole Nintendo 64, která vyšla již v roce 1999. V této nové verzi pro konzoli Nintendo Switch přichází nové ostrovy k prozkoumání, stejně jako noví a jiní Pokémoni! Nintendo SWITCH 

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář