Score! Hero

Přestože nejde o žádnou novinku, napsat článek o této hře jsem se chystal již delší dobu. Na Score! Hero mě upozornil jeden ze studentů, Vlastík Rybář. Když mi ukázal, s čím tráví o hodinu čas, bylo mi jasné, že přesně tohle musím také vyzkoušet!

Score! Hero není fotbalový simulátor a přesto můžete zažít kariéru profesionálního fotbalisty. Začínáte jako nováček, který po několika prvních zápasech dostane nabídku do B týmů v Anglii, Německu nebo Španělsku a cesta do A týmů může začít! K dispozici máte celkem 200 úrovní a mezi kluby pak můžete přestupovat za lepší pozicí nebo se dostat i do reprezentace.

Ovládání hry si osvojíte velice rychle. Princip je totiž jednoduchý: tažením prstu po displeji určujete směr i rychlost výkopu či přihrávky. Podle toho, jak rychle prstem přejedete požadovanou trajektorii, bude kopnutí do balonu silnější či slabší.

Jakmile přihrajete spoluhráči, kamera se přesune k dané postavě. Nechybí samozřejmě ani hlavičky či nejrůznější záludné kličky!

Splnit každý level můžete dokonce na 3 výzvy, ze kterých máte body. Např. první výzva říká, že gól musíte dát pouze s jednou přihrávkou, druhá výzva upřesňuje, že na branku musíte vystřelit hlavičkou a poslední výzva po vás žádá, aby míč skončil v levém horním rohu branky. Pokud se vám nic z toho nepovede, level je sice splněný, ale přicházíte o bonusové hodnocení.

V náročnějších úrovních není vůbec jednoduché dát branku, natož se ještě snažit o bonusové hvězdičky. Pokud v průběhu utkání uděláte chybu, můžete za virtuální měnu zopakovat pouze nepovedený krok. Pokud však virtuální měnu nemáte (kupuje se za reálné peníze), jste nuceni opakovat celý level od začátku, což ale znamená např. 10 obtížných přihrávek znovu. Navíc se hra, po vyčerpání daného počtu pokusů (zobrazuje se pomocí srdíček), na několik minut zablokuje. Nedočkaví blázni, kteří nechtějí čekat 10 až 15 minut na další pokus, jsou pak motivováni zakoupit virtuální měnu na odblokování.

Možná to teď vypadá, že Score! Hero se až moc snaží omezovat své hráče, ale pokud jste šikovní i trpěliví, nebudete mít potřebu vrazit do aplikace ani korunu. Sám jsem to nikdy neudělal a skvěle jsem prošel desítkami levelů.

Jak je z mých obrázků patrné, vzhledem působí Score! Hero tak trochu jako známá PC hra Fifa. Stejné je to i se zvuky a hudbou. Zážitek z hraní je opravdu skvělý a často se na virtuální hřiště ve svém tabletu s chutí vracím!

Zdroj: vlastní Foto: Score! Hero

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář