KNIŽNÍ SOUTĚŽ #33 – leden 2023

Každou první středu v měsíci pro vás máme knižní soutěž. Výherce má navíc možnost vybrat si jednu ze čtyř knih, která ho zaujala nejvíce. Tato knižní čtveřice je žánrově rozdělena tak, aby oslovila různé typy čtenářů, včetně těch nejmladších či školou povinných. 

Nově můžete soutěžit i přímo na našich stránkách a nemusíte mít účet na Fáčebuku (info níže). 

PRO VŠECHNY ČTENÁŘE:

(Kniha č. 1)
Smrt nosí rudé škorně (Pavel Hrdlička)

Historický dobrodružný román s detektivní zápletkou ze středověké Prahy roku 1396.

Hlavním hrdinou je Václav od Černého koně (doložená historická postava), podrychtář Starého města pražského, který stojí před nesnadným úkolem vypátrat vrahy mladého pána Jindřicha Bludovského, zavražděného přímo na tržišti. Navíc hodlá najít ukradenou truhlu s penězi velkokupce Ebrlína, která zmizela v době vraždy. Zdálo by se, že svědků na trhu bude hodně, a přesto je o věrohodná svědectví nouze. Ale i tak podrychtář v roli vyšetřovatele brzy začne tušit pozadí událostí. Kde však sehnat důkazy, které by stačily k pohnání viníka před zemský soud?

O nebývalé starosti má tedy Václav postaráno, zvlášť když čelí stálým nesvárům staroměstských občanů, v opuštěném domě u hřbitova straší a každou chvilku přispěje svou troškou do mlýna i Václavova manželka…

PRO ČLENY eKLUBU, NEBO ČTENÁŘE S VĚRNOSTNÍMI BODY 90+:

(Kniha č. 2)
Malé divy – Polární zvířata

V knížce Polární zvířata se prostřednictvím jednoduchých textů a hravých ilustrací děti seznámí se životem pěti polárních tvorů a v okénkách posuvných skládaček objeví zvláštní rysy, díky nimž tato zvířata v oblastech věčného ledu a sněhu mohou žít. Malí čtenáři se tak například dozvědí, jak se tučňáci udržují v teple, co tuleňům usnadňuje pohyb v ledové vodě nebo proč polární lišky na léto mění barvu.

Leporela s pěti posuvnými skládačkami jsou určena všem zvídavým dětem, které zajímá příroda a zvířata v ní. Hravou formou jim představí různá přírodní prostředí a ukáže, jak jsou jednotliví živočichové k životu v nich přizpůsobeni.

PRO ČLENY eKLUBU:

(Kniha č. 3)
Ex na koštěti (Erin Sterling)

Vivienne Jonesová se s nejhorším rozchodem svého života vyrovnává jako jakákoli jiná čarodějnice – vodkou, bublinkovou koupelí a sesláním kletby na bývalého přítele.

To bylo před devíti lety. Nyní je Rhys Penhallow, potomek zakladatelů města a stále nesnesitelně pohledný lamač srdcí, zpět. Rhys se vrátil do malebného městečka Graves Glen, aby nabil magické dráhy a zúčastnil se každoročního podzimního festivalu. Na každém kroku jej však stíhá pohroma a Vivi postupně dochází, že její kletba nebyla tak neškodná, jak si celou dobu myslela.

Když se pak kvůli kletbě zblázní magie v celém městě a objeví se zabijácké natahovací hračky, rozzuřený duch a mluvící kocour, Vivi a Rhys musí odložit nedořešenou minulost a společně nalézt způsob, jak kletbu zrušit a zachránit tak nejen město, ale i Rhysův život.

(Kniha č. 4)
Pokud se ještě setkáme (L.J. Shen)

Sex na jednu noc, který se zrodil z pomsty a v cizí zemi. Byla mezi námi výbušná přitažlivost, kterou ani jeden z nás nemohl popřít. Podepsali jsme smlouvu na spodní části ubrousku hospody U Kančí hlavy, která hovořila o tom, že pokud se ještě někdy setkáme, všeho necháme a budeme spolu. O osm let a tisíce kilometrů dál, a on je tady. V New Yorku. A je z něj nová americká hudební senzace.

Nedefinovatelný irský básník, který sráží ředitele nahrávacích společností na kolena. Sněhová vánice v mojí dokonalé, neotřesené sněhové kouli. Když jsme spolu naposledy mluvili, byl to žebrák, který neměl v úmyslu stát se králem. Ale králem se stal a já jsem nyní jeho služebnice. Už nejsem ta stejná zlomená princezna, kterou Malachy Doherty dal dohromady svýma mozolnatýma rukama. Mám kariéru, jíž miluju. Přítele, kterého zbožňuju. Byt, spolubydlící, život. Změnila jsem se. I on se změnil. Ale Mal si ten ubrousek ponechal. Otázkou je, dodržím své slovo?

Soutěž trvá do 18. 1. 2023! Losování ve čtvrtek 19. 1.!

!! POZOR ČTĚTE !!

  • Na výhru automaticky upozorňujeme pouze čtenáře s PREMIUM účtem, pro ostatní soutěžící jsou výsledky losování k dispozici JEN NA TÉTO STRÁNCE a výherce dodatečně nekontaktujeme.
  • V rámci předplatného je možné soutěžit pouze na našem webu. Nelze na Facebooku. 
  • Výhru zasíláme pouze na území ČR
  • Aktuální soutěže se nemůže zúčastnit minule vylosovaný hlavní ani náhradní výherce
  • Pokud se hlavní výherce neozve do sedmi dnů od zveřejnění losování (prostřednictvím našeho formuláře), na knihu má nárok náhradník

LOSOVÁNÍ VÝHERCE:

Ve čtvrtek 19. 1. 2023 jsme náhodně vybrali tohoto výherce: Lucie Černá. Gratulujeme! Pokračujte zde.

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

Napsat komentář

YouTube player