Načítám ...

Prime video za 79,- Kč

Od letošního června je také v České republice dostupná streamovací služba Prime video od Amazonu v naší mateřštině. Počeštěno ovšem není pouze samotné rozhraní služby, ale také nemalá část obsahu. Přestože se množství českého dabingu nebo českých titulků rozhodně nemůže vyrovnat konkurenci v podobě HBO GO, nebo Netflixu, pestrá nabídka filmů a seriálů rozhodně potěší!

A možná právě proto je do konce letošního roku ještě možné využít Prime video za sníženou cenu 79,- Kč měsíčně. Prvních 7 dní je přitom zdarma, aby jste mohli posoudit, jestli vám i tato nižší částka přijde adekvátní vůči celkové nabídce. Plná cena by se totiž v budoucnu měla dostat na 159,- Kč, což je totéž jako v případě zmiňované platformy HBO GO. 

To, co nemůže Prime video dohnat lokalizovaným obsahem, snaží se vyrovnat kvalitou videa. Většinu filmů a seriálů zde totiž najdete v UltraHD kvalitě. Pokud vlastníte větší 4K televizi, rozdíl bezpochyby poznáte a zážitek ze sledování je podstatně lepší. U Netflixu sice také najdete UltraHD rozlišení, ale pouze v dražší variantě Premium za 319,- Kč. Je tedy zřejmé, že v tomto bodě útočí Amazon také na výslednou cenu.

Z ekonomických důvodů dávám dlouhodobě přednost HBO GO a Netflix mě zatím nepřesvědčil, že jeho služby v nabízených cenových relacích opravdu potřebuji. A ano, existence seriálového hitu Hra na oliheň je mi známa. Přesto se vůči Netflixu držím statečně zpátky a dávám šanci jiným, levnějším alternativám, jako např. Prime video. 

Prvních sedm bezplatných dnů jsem si užil ve společnosti skvělého seriálu Expanze (mimochodem před čtyřmi lety uvedeným také na Netflixu) a pokud máte rádi kvalitní sci-fi s mimořádně povedenými vizuálními efekty, rozhodně vám tento titul mohu jen doporučit. Filmová nabídka mě zatím příliš neoslovila a patrně zůstanu pouze u seriálů, ze kterých si zatím nebudu mít problém vybrat ty pravé! 

To nejlepší by však mělo přijít až v příštím roce – seriál The Lord Of The Rings, který se aktuálně řadí mezi nejdražší televizní díla všech dob. 

Zdroj: vlastní Foto: Amazon Prime video

One thought on “Prime video za 79,- Kč

Napsat komentář

YouTube player