Hue Dimmer Switch je původně určený pro ovládání světel, ale v případě, že jej přidáte do aplikace Apple Home, můžete s ním vyvádět také jiné blbiny, než jen rozsvěcet a zhasínat! V následujícím příspěvku se podíváme jak na to.
Pokud se vám ovladač Hue Dimmer Switch v Apple Home nezobrazuje, je potřeba jej nejprve umístit do aplikace Hue přímo od společnosti Philips, případně provést nové přidání. Doporučuji tak zařízení Hue Dimmer Switch odebrat a pak znovu přidat dle průvodce v aplikaci Hue. Před posledním krokem však zvolíte možnost: „Dokončit nastavení v aplikaci Domácnost“ (hláška se může mírně lišit podle verze aplikace).
Následně již otevřete aplikaci Domácnost, kde se Hue Dimmer Switch zobrazuje ve výchozí místnosti. Na tuto skutečnost je třeba si dát pozor, protože výchozí místnost obvykle neobsahuje žádná další zařízení a proto ji nemusíte vidět na hlavní obrazovce Domácnosti, jako tomu je v případě ostatních místností! Dimmer Switch je tedy nutné přesunout z výchozí místnosti do takové, kde jej budete používat (v mém případě Bedroom).
Poté stačí kliknout na název zařízení a zobrazí se vám parametry ovladače, včetně stavu baterie v horní části tohoto okna. Níže pak najdete seznam tlačítek, ke kterým lze přiřadit konkrétní funkci. V podstatě jde o automatizace, které se provedou ve chvíli, kdy dané tlačítko stisknete. Jak můžete v mém nastavení vidět, tlačítko č. 1 a č. 4 používám na ovládání světla. Tlačítko č. 2 mi potom na HomePodu v ložnici spouští rádio a tlačítko č. 3 zase scénu na dobrou noc, která obsahuje, kromě spuštění nočního playlistu, ještě zhasnutí všech světel. U této scény mám pak nastaveno vypnutí přehrávání pod 20 minutách, kdy už většinou spím.
Hue Dimmer Switch je dodáván v rámci tzv. starter kitu, ale dokoupit jej můžete také samostatně. Cena se aktuálně pohybuje okolo 500,- Kč. Pro tlačítkové ovládání jakékoliv scény či zařízení v domácnosti pak existuje další řešení v podobě chytrých tlačítek, které je možné také libovolně programovat. Ty však obvykle vyžadují další příslušenství od daného výrobce, jako například hub/most či samostatné centrum. Pokud vám již doma funguje protokol zigbee v rámci Philips Hue, přijde mi ovládání pomocí Hue Dimmer Switche zkrátka ideální.
Zdroj: vlastní Foto: vlastní
Na internetu publikuji od roku 1999, kdy jsem založil blog s názvem Prasklá moucha a společně s několika přáteli jsem se mu věnoval až do března 2019. Následně jsem se rozhodl s tvorbou pokračovat v internetovém deníku a vytvořil tak novou “značku” eListy.cz. Odmala svěřuji své emoce především klavíru a kromě hudby mám blízko také k filmu, literatuře nebo PC i deskovým hrám. Ať už jde o zážitky herní, filmové, nebo jakékoliv jiné, snad se mi je podaří smysluplně sdílet také na těchto stránkách.