Apple podzimní novinky 2022

Ve středu 7. září jsem byl, stejně jako několik milionů dalších diváků, svědkem přímého přenosu prezentace společnosti Apple, ve které nám byly představeny tři novinky letošního podzimu: iPhone 14, nová generace Apple Watch a také bezdrátová sluchátka AirPods Pro. Pojďme se dnes blíže podívat na to, jak se to všechno vlastně leskne a blyští a komu se případně vyplatí upgrade jablečného vybavení. 

Budu také velice rád, když mi do komentářů pod článkem napíšete, který z následujících produktů oslovil právě Vás? 

iPhone 14

Jednou z letošních inovací je verze iPhone 14 Plus. Výbavou je stejná jako iPhone 14, jen má větší úhlopříčku displeje, konkrétně 6,7″. Díky tomu již není nutné utrácet za iPhone Pro Max jen kvůli tomu, že chcete mít větší displej. A to se počítá! Škoda, že něco takového Apple nenabízel v době, kdy jsem vybíral svůj aktuální model iPhone 12. 

iPhone 14 tentokrát dostává cinematic mód, který můžeme najít u 13 Pro, ale narozdíl od iPhone 14 Pro a 14 Pro Max, displej nemá funkci Always On a v horní části je stále patrný notch pro FaceID. U varianty iPhone 14 Pro a Pro Max je notch nahrazen úzkým výřezem v horní části obrazovky, který Apple skvěle spojil s funkcí Dynamic Island – tedy jakousi oválnou oznamovací oblastí, se kterou samotný notch velmi dobře splývá:

Apple Watch 8

Nová generace Apple Watch přidává teplotní senzor a stejně jako všechny nové iPhone disponují další novou funkcí: detekce autonehody. Designem se Apple Watch Series 8 a nové Apple Watch SE nijak neliší od sedmiček. Společnost Apple nám ovšem představila ještě třetí, nejdražší kategorii chytrých hodinek s názvem Apple Watch ULTRA. Jsou určené do extrémních podmínek pro náročnější sportovní uživatele. Vybaveny jsou proto safírovým sklíčkem na větším displeji, o něco větší korunkou pro snadnější ovládání např. v rukavicích a velkým postranním tlačítkem. Nechybí aplikace pro potápění a další drobnosti pro náruživé sportovníky!

AirPods Pro 2

Tím nejdůležitějším, co druhá generace AirPods Pro nabízí je především nová nabíjecí krabička, která obsahuje malý reproduktor. Díky tomu již nebude problém najít zapomenutá sluchátka pomocí zvukového signálu, který by měl být lépe slyšet! Navíc se dají nově nabíjet pomocí nabíječky pro Apple Watch. Design zůstává opět stejný a přibyla možnost ovládání přejetím prstu po straně sluchátka. Ne, osobně nevidím důvod přecházet na novinku z mých současných AirPods Pro. 

Zdroj: vlastní, macrumors.com, Apple Foto: apple.com

Napsat komentář

YouTube player