Facebook: šetříme mobilní data

Plnohodnotná neomezená mobilní data jsou stále v nedohlednu, přestože nás během prázdnin operátoři lákají na pseudo nabídky, které jsou z ekonomického hlediska spíše nevýhodné, než naopak. Proto je otázka ceny a především úspory zakoupených dat, jednoznačně aktuálním tématem.

Dnes se krátce podíváme na možnost, kterou by někteří uživatelé mohli v nastavení mobilní aplikace Facebook snadno přehlédnout, navzdory jejímu praktickému využití! Ukážeme si, jak zmenšit velikost načítaných obrázků a zastavit automatické přehrávání videí. Tato funkcionalita se navíc může přenést do nastavení vašeho profilu, takže bude aktivní např. i v internetovém prohlížeči vašeho PC či notebooku. 

Používáte-li ve svém telefonu/tabletu oficiální Facebook aplikaci, můžete sice šetřit data také prostřednictvím služeb jako je např. Vodafone Social Pass, ale záhy narazíte na problém s reklamou, případně obsahem vydávaným ze zdrojů třetích stran. Tento obsah totiž většinou není uložen u poskytovatele partnerské služby (např. Facebooku), takže vás jeho zhlédnutí může obrat o data i v případě, že jste si zaplatili zmíněný Social Pass (=používání Facebooku bez čerpání dat). 

K častým reklamním příspěvkům patří také videa, která se začnou automaticky přehrávat během vašeho listování sociální sítí. Jak toto automatické přehrávání vypnout a navíc uspořit data také za zobrazované obrázky? Je to opravdu velmi snadné:

Jak můžete z obrázku vidět, možnost Úspora dat se nachází v položce Nastavení a soukromí. Popis funkce je ovšem trochu zavádějící, nebo zvláštně přeložený. Zapnutí, nikoliv vypnutí, této možnosti aktivuje uvedené funkce. Druhá položka rozlišuje volbu připojení a pokud jste na Wi-Fi, režim úspory dat neprobíhá (tato možnost se vztahuje i na prohlížení Facebooku v prohlížeči PC)!

Zdroj: vlastní Foto: Pixabay.com, repro Facebook screen

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář