Načítám ...

Jednodušší nastavení v iOS 18 a MacOS 15

S nadcházejícími aktualizacemi iOS 18 a macOS 15 plánuje Apple zjednodušit aplikaci Nastavení, což nedávno potvrdil Mark Gurman z Bloombergu, který zároveň uvedl, že i když se nejedná o „velkou věc“, jsou plánovány některé zásadní změny. 

Aplikace Nastavení na iPhone a iPad a Systémová nastavení na Macích dostanou aktualizované uživatelské rozhraní s „přeorganizovaným, čistším uspořádáním“, které bude jednodušší na orientaci. Vyhledávání v aplikaci Nastavení by se mělo také zlepšit, což u předchozích verzí iOS a macOS představovalo problémem.

Zejména v případě iOS je často hledání určité možnosti v aplikaci Nastavení nedostatečné – nevrací žádné výsledky nebo dává výsledky nesprávné. Například hledání „Optimalizace nabíjení“, zejména u modelů iPhone 15 Pro, bohužel nevyvolá příslušné rozhraní. Existuje několik dalších menších nastavení, která jsou při hledání podobně nedostupná.

Součástí plánovaných změn pro iOS 18 a macOS 15 jsou velké aktualizace pro Spotlight a vyhledávání v celém operačním systému, stejně jako přepracovaná verze Siri, která bude schopna ovládat všechny jednotlivé funkce v aplikacích. Tyto aktualizace by měly usnadnit přístup k některým skrytějším nastavením na zařízeních Apple.

Předchozí zvěsti naznačily, že Apple přepracuje aplikaci Systémová nastavení v macOS, přičemž představí přeuspořádaná menu a uživatelská rozhraní aplikací v aktualizaci, která má být největší od doby, kdy bylo Nastavení v macOS aktualizováno (macOS Ventura). Na Macu prý Apple použije organizační systém zaměřený na „prioritu a celkovou důležitost“ a stejné změny by mohly být provedeny také na iOS.

Kategorie Oznámení a Zvuk v Systémových nastaveních budou přesunuty níže v seznamu, zatímco Obecná nastavení budou přesunuta pod nastavení Sítě. Tapety a Displeje se připojí k Obecným nastavením a Soukromí a bezpečnost budou spárovány s Touch ID a Heslem.

Apple také plánuje osvěžit Řídicí centrum v iOS 18 a interně testuje změny, ale konkrétní aktualizace v tuto chvíli nejsou jasné.

Klíčová přednáška na celosvětové konferenci vývojářů WWDC 2024 se bude konat v pondělí 10. června, kde Apple představí iOS 18, macOS 15, iPadOS 18, tvOS 18, visionOS 2 a watchOS 11.

Zdroj: macrumors.com Foto: Apple.com

Napsat komentář

YouTube player