Logitech Z200 reproduktory

Potřebujete na psací stůl reproduktory s velmi dobrým dvoukanálovým zvukem, zajímavým designem a přitom přijatelnou cenou? Měl bych pro vás tip – Logitech Z200 jsou ve všech zmiňovaných bodech tou nejlepší volbou! Alespoň já jsem s nimi opravdu spokojen a důvody najdete v následujícím krátkém příspěvku. 

Po mém nevydařeném nákupu, který je popsán zde, jsem se rozhodl zapátrat na nejrůznějších internetových portálech, diskuzních skupinách a dalších místech, abych zjistil, které stolní reproduktory do 1000,- Kč většina uživatelů chválí a doporučuje. Zkušenosti jiných mohou být před nákupem klíčové a tak jsem jako nejdůležitější vlastnost reproduktorů zvolil nejen poslouchatelný zvuk, ale také hladinu brumu, která by měla být v „tichém režimu“ nulová. 

Brum, přestože jen nepatrný, bývá totiž kamenem úrazu velké části nabízených produktů v této cenové kategorii a po zkušenosti s C-TECH SPK-14, které vyvolávají migrénu ihned po zapnutí, jsem se rozhodl být opravdu důsledný a zaměřit se především na uživatelské hodnocení tohoto parametru. Nechci slyšet sebemenší vrčení, praskání či jiné zvukové anomálie. Chci mít na stole něco, co bude slyšet pouze tehdy, když se zapne přehrávání audia z PC! 

A právě z tohoto hlediska jsem často v diskuzích zahlédl název Logitech Z200. Reproduktory, které nejenže splňují můj hlavní požadavek, ale navíc mají i přijatelnou kvalitu zvuku. Dát na rady ostatních se ne vždy musí vyplatit, ale v tomto případě se to skutečně vyplatilo! 

Logitech Z200 jsou opravdu tiché a když nic nehraje, nic neslyšíte. Paráda! V tom nejdůležitějším bodě jsem byl tedy naprosto spokojen. Ale budou tyhle „bedničky“ hrát tak, aby to ještě bylo poslouchatelné? Na první pohled vidíme pouze dva stejně velké kulaté reproduktory, tudíž žádný větší basový prvek, což plnému zvuku příliš nadějí nedává. Naštěstí je výsledná kvalita překvapivě lehce nadprůměrná. Ano, basy mi sice pracovní stůl nerozduní, ale kdo v dnešní době potřebuje, aby mu při práci poskakovaly předměty do rytmu? Výsledný zvuk mi zkrátka vyhovuje a podle mého ucha jde o vyvážený kompromis, který bezesporu stačí na nenáročný poslech při jakékoliv činnosti, včetně psaní tohoto článku. 

Design reproduktorů je věc vkusu a mé oči rozhodně nepohoršuje. Obě skříně jsou příjemně zaoblené a celkově působí ladným tvarem. Barevná kombinace mi vyhovuje svoji střídmostí – bílá záda a bílé kruhy zvýrazňující v černé barvě samotné reproduktory vhodně a přitom nenápadně zdobí pracovní plochu mého stolu. 

V přední části najdeme uprostřed středně velké ovládací kolečko hlasitosti a dvě zdířky pro konektory jack 3,5mm (jeden výstupní pro sluchátka a druhý vstupní). Kontrolní zelená dioda nesvítí tak, že by vás za tmy oslepila, jako se tomu někdy u podobných reproduktorů stává, ale jemně dává signál, že je zařízení aktivní. 

Logitech Z200 jsou aktivní reproduktory napájené ze sítě a k PC nebo notebooku je připojíte rovněž přes konektor jack 3,5mm. Se svým výkonem 10W zvládnou bohatý zvuk jak v kanceláři, tak ve vaší pracovně. V době psaní článku je bylo možné sehnat od 760,- do 1000,- Kč a za tuto cenu jde o velmi dobrou volbu! 

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. Celkem hlasů: 1

Zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář