Nový Mac mini s M2 a MacBook Pro!

Apple dnes večer překvapil novým videem, kde prezentuje první letošní novinky. A jsou hned dvě! Představena byla totiž nová generace 14″ a 16″ MacBooku Pro a také nový stolní počítač Mac mini! Oproti předchozí verzi zde najdeme zcela nové čipy M2 Pro a M2 Max, které rozhodně nezklamou ve svém bezkonkurenčním výkonu. 

Nový MacBook Pro ve variantě 14″ a 16″ tak můžeme pořídit buď s čipem M2Pro, který je k dispozici až se 12ti jádrovým CPU a 19ti jádrovým GPU, společně až se 32 GB jednotné operační paměti, nebo s ještě výkonnějším M2 Max s konfigurací až 38 jádrovým GPU a 96 GB jednotné operační paměti! Nové čipy mají být výkonem o desítky procent lepší, než jejich předchozí generace. Nově je možné pořídit SSD v kapacitě až 8TB! 

Další novinku pak najdeme u komunikačního rozhraní – přichází Wi-Fi 6E s podporou 6GHz pásma. Lepší výkon má také HDMI, podporující nově přenos obrazu v rozlišení až 8K. Dobrá zpráva je, že nedošlo k navýšení ceny a tak lze základní model 14″ MacBooku pořídit za 58 990,- Kč (10jádrové CPU, 16jádrové GPU, 16 GB jednotné paměti, 512GB SSD úložiště). 16″ model začíná na 72 990,- Kč. 

Příjemným překvapením bylo rovněž představení nového Macu mini (o předchozí verzi jsme psali v tomto článku)! Po vizuální stránce se od minulé generace nijak neliší. Velké změny však přicházejí ve výbavě! Nově lze tento stroj pořídit již s procesorem M2, který byl představen u MacBooku Air a 13″ MacBooku Pro v loňském roce. K dispozici je ovšem také čip M2 Pro, díky kterému se z Macu mini stává výrazně výkonnější zařízení!

V případě Macu mini je navíc možné rozšířit jeho operační paměť až na krásných 32 GB, 19ti jádrové GPU a SSD s maximální kapacitou 8TB. To, co ale může šokovat ještě více, je cena základního modelu s čipem M2, která vychází na neuvěřitelných 17 490,- Kč! V případě studentské ceny je to částka dokonce 14 990,- Kč! Základní model s procesorem M2 Pro pak začíná na 37 990,- Kč. 

Zdroj: Apple.com, vlastní Foto: Apple.com

Napsat komentář

YouTube player