Za východem slunce na Milešovku

Jednoho krásného dne jsme se s kamarádkou rozhodly, že by nebylo špatné vyrazit na Milešovku. Už jsme tam kdysi v létě byly, ale teď v zimě to bylo teprve něco, obzvláště když se rozhodnete počkat na východ slunce! Milešovka není z Kladna zas tak daleko, takže jsme vyrazily před pátou hodinou ranní a okolo půl sedmé jsme byly v osadě Bílka. Tam jsme nechaly auto a vydaly se po červené značce přímo na Milešovku.

Z Bílky je to zhruba 3 km po červené a samotný výstup byl odtud nejméně náročný. Kdysi v létě jsme šly jinou trasou, přesně už nevím jakou, ale převážně hlubokým lesem. Tentokrát to však taková procházka růžovým sadem rozhodně nebyla! Cestou nám to dost klouzalo, protože den předtím napadlo hodně sněhu a navíc byl silný vítr a ještě ke všemu tma. Sice jsme se vybavily čelovkami, ale stejně se šlo obtížně.

Na vrchol Milešovky jsme dorazily asi před čtvrt na devět a sluníčko nikde! Jen neskutečná chumelenice a mráz. Díky chytrým telefonům a předpovědi počasí jsme naštěstí věděly, že se dočkáme před devátou hodinou, kdy by už slunce mělo začít vykukovat. A taky že jo! Usmálo se na nás asi jen na patnáct minut a potom se najednou zatáhlo, začal znova foukat silný vítr a k tomu pořádná chumelenice. Rychle jsme udělaly pár fotek a vyrazily zase po červené značce směrem k autu . Cestou jsme potkaly pár lidí, kteří měli stejný nápad jako my, vydat se na vrchol Milešovka. 

A nyní se s Vámi podělím o několik foteček. Výlet na Milešovku mohu všem jenom doporučit, protože je tam opravdu krásně, a to za každého počasí! 

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. Celkem hlasů: 3

Zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář