Načítám ...

Herní novinky – květen 2023

Naše čtvrteční herní rubrika vždy začátkem měsíce upozorňuje na ty nejzajímavější tituly, které vycházejí v aktuálním měsíci a přitáhly pozornost naší redakce, ať už je máme v úmyslu sami vyzkoušet či nikoliv.

Nezapomeňte proto, že první čtvrtek v měsíci bude věnován právě novinkám, které by mohly zaujmout také vás! 

Doufám, že si tento pravidelný seriál nenecháte na našich stránkách ujít a snad bude můj výběr pro řadu čtenářů nebo posluchačů trochu inspirativní! 

2.5.2023

AGE OF WONDERS 4

PC, PlayStation 5, Xbox Series

Většina kritiků se shodla na tom, že se Age of Wonders 4 oproti svým předchůdcům vylepšila téměř ve všech směrech (někdy se prý celkový počet gameplay možností prý může zdát až příliš) a základní herní mechaniky, jakými jsou souboje, diplomacie a prozkoumávání světa jsou solidní a zábavné a titulu také napomáhá vysoká znovuhratelnost.

Někteří recenzenti ale univerzu nepropadli (zmiňují nezajímavé frakce a celkový příběh) a jiní zmínili, že Age of Wonders možná obsahuje „až příliš“ customizace (hlavně z počátku), která by vás mohla v některých případech rušit.

11.5.2023

MIDNIGHT SUNS

PlayStation 4, Xbox One

Nové taktické RPG Marvel‘s Midnight Suns z dílny společností 2k a Firaxis Games vás postaví tváří v tvář proti nadpřirozeným silám, zatímco se spojí s poslední obrannou linií Země – Midnigh Suns. Díky zvrácené kombinaci magie a vědy nechvalně proslulá síla známá jako Hydra oživila Lilith, matku démonů, po staletích spánku.

Lilith se nezastaví před ničím, aby naplnila prastaré proroctví a vyvolala svého zlého pána Chthona. Avengers, kteří se ocitají na pokraji sil, se zoufale snaží bojovat ohněm proti pekelnému ohni a požádají o pomoc Midnight Suns – Nico Minoru, Blade, Magik a Ghost Rider –, mladé hrdiny se schopnostmi a nadpřirozeným původem, kteří se dali dohromady, aby zabránili přesně tomu proroctví, které chce Lilith naplnit.

Společně vzkřísí prastarého válečníka – Huntera, Lilithino opuštěné dítě a jediného hrdinu, o kterém se ví, že ji kdy porazil.

12.5.2023

THE LEGEND OF ZELDA: TEARS OF THE KINGDOM

Switch

V The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom čeká Linka velké dobrodružství a nebezpečná cesta za záchranou rozpadajícího se světa i království. Hyrule se zmítá v chaosu a Link se musí postavit zlým silám, které to mají na svědomí. Hra se tentokrát bude odehrávat na zemi i v oblacích na létajících ostrovech.

V tomto pokračování hry The Legend of Zelda: Breath of the Wild se budete sami rozhodovat, kterou cestou se vydáte prozkoumat rozlehlou krajinu Hyrule s tajemnými ostrovy, které se vznášejí v oblacích.

Dokážete využít sílu Linkových nových schopností a postavit se zlovolným silám, které ohrožují království? Link a princezna Zelda opět potřebují vaši pomoc, vydejte se na další nezapomenutelné dobrodružství z legendární videoherní série.

23.5.2023

STAR TREK: RESURGENCE

PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series

Vydání adventury Star Trek: Resurgence bylo původně plánované už na minulé jaro. Studio Dramatic Labs ale na dokončení očividně potřebovalo mnohem víc času, a tak se na tento sci-fi příběh ve stylu her od Telltale Games čeká o něco déle. Od vydání už nás ale nedělí dlouhá doba, hra vychází 23. května a zahrajete si na PC, PS4, PS5, XO a XSX.

Příběh Resurgence se odehrává po událostech ze Star Trek: The Next Generation, takže pro fanoušky předlohy tady bude jistě spousta zajímavostí. Hlavní roli zastane dvojice postav – první důstojnice Jara Rydek a inženýr Carter Diaz, ale v průběhu děje narazíte i na ty nejznámější tváře tohoto univerza v čele se Spockem. Zápletka se týká zastavení války mezi dvěma mimozemskými rasami.

25.5.2023

THE LORD OF THE RINGS: GOLLUM

PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series

Hra The Lord of the Rings: Gollum je příběhová akční adventura, ve které se vžijete do role Gluma z filmové trilogie Pán prstenů. Vydejte se na dlouhou cestu za tím jediným, co je mu drahé. Glum je zručný a mazaný, ale zároveň rozervaný svou rozdvojenou osobností. Jedna mysl, dvě osobnosti – jen vy rozhodnete!

I když je nedílnou součástí příběhů J. R. R. Tolkiena, mnoha částem Glumova života zatím nebyla věnována zasloužená pozornost. Ve hře můžete prožít jeho příběh. Od doby, kdy byl otrokem pod Temnou věží, až po jeho pobyt u elfů v Temném hvozdu.

Přežijte a překonejte vše, co na vás čeká, díky své nenápadnosti, obratnosti a mazanosti. Lezte, skákejte a bojujte, abyste překonali nebezpečí nebo se dostali k výhodnějším pozicím. I když Glum není zrovna bojovník, neváhá zabít neopatrného nepřítele, když se mu naskytne příležitost – nebo to s ním skoncuje kreativnějšími a ničemnějšími způsoby.

Rozhodnutí, která uděláte, a způsob, jakým hrajete, se přímo odrážejí v osobnosti Gluma: Glum a Sméagol – dvě strany jeho osobnosti, mezi kterými svádí svůj boj. Je jen na vás, jestli zvítězí temnější stránka Gluma, nebo jestli zahlédnete doutnající jiskru rozumu v tom, co se kdysi jmenovalo Sméagol. Jedna mysl, dvě osobnosti – jen vy rozhodnete!

Na kterou hru se nejvíce těšíte? Vyzkoušíte některou, nebo jste již vyzkoušeli? Podělte se o svůj názor do komentářů pod článkem!

Zdroj: vlastní, xzone.cz, games.cz, bonusweb.cz Foto: vlastní, obaly her

Napsat komentář

YouTube player