Načítám ...

Definitivní konec ICQ

Po 28 letech existence končí kdysi velmi populární komunikační aplikace ICQ. Tento krok přichází po mnoha letech, kdy ICQ ztratilo svou dominantní pozici na trhu s komunikačními nástroji, přestože se mu podařilo udržet věrné uživatele. ICQ bylo původně vyvinuto izraelskou společností Mirabilis v roce 1996 a rychle se stalo jednou z prvních masově používaných chatovacích aplikací.

Na vrcholu své slávy, v roce 2001, měl ICQ více než 100 milionů uživatelů po celém světě. V České republice bylo ICQ obzvláště populární, a to zejména na začátku tisíciletí. V roce 2008 dosáhlo 2 milionů aktivních uživatelů měsíčně, což je na tak malý trh neuvěřitelné číslo! Aplikace umožňovala okamžité zprávy, sdílení souborů a později i videohovory, čímž se stala nepostradatelným nástrojem pro komunikaci mezi přáteli, rodinou a dokonce i v pracovním prostředí.

Během svého působení prošlo ICQ několika významnými změnami vlastnictví. V roce 1998 jej koupila společnost AOL za 287 milionů dolarů. Poté, co se ICQ začalo ztrácet z trhu, jej v roce 2010 koupila ruská společnost Mail.ru Group (nyní VK), která se pokusila službu oživit. Přestože byly provedeny různé inovace, jako integrace s mobilními platformami a sociálními sítěmi, nedokázalo ICQ konkurovat novějším aplikacím jako WhatsApp, Facebook Messenger nebo Telegram.

Rozhodnutí o ukončení ICQ bylo oznámeno s doporučením pro uživatele přejít na VK Messenger, další komunikační nástroj vlastněný stejnou společností. Tento krok je logickým vyústěním dlouhodobého poklesu uživatelské základny a rostoucí konkurence na trhu s komunikačními aplikacemi. VK Messenger nabízí modernější funkce a integraci s ostatními službami VK.

Ukončení provozu ICQ je naplánováno na 26. června 2024. Tento krok znamená konec jedné éry v historii internetové komunikace. ICQ, se svým charakteristickým zvukem při příjmu zprávy a jednoduchým uživatelským rozhraním však zůstane v paměti mnoha uživatelů jako pionýr instant messagingu!

Zdroj: Mail.ru (VK), vlastní Foto: mashable.com

Napsat komentář

YouTube player