10 nejlepších her v Xbox Game Pass

Xbox Game Pass se postupně rozšiřuje o nové tituly (pro Xbox One i PC), ale zároveň se loučí s jinými. Dnes bych rád aktualizoval deset nejlepších her, které si můžete, v rámci tohoto katalogu, zahrát! Výběr nebyl vůbec jednoduchý, protože bychom rozhodně našli spoustu dalších kousků, které mají své kvality. Tuto desítku proto berte jen jako můj osobní vrcholek ledovce! Vaše tipy můžete napsat do komentářů pod článkem. 

A začneme čerstvou novinkou, která se v této službě nedávno objevila – české RPG Kingdom Come: Deliverance! “Lesy, pole, louky, řeky, potoky a rybníky svým dokonalým zpracováním připomenou každému krajanovi, jakou krásou jsme obklopeni a že je naše vlast, ten nepatrný kout v srdci Evropy, místem, kde máme své kořeny, předky a kam patříme. Grafikům se skvěle podařilo přenést všechny prvky a rysy krajiny do virtuální podoby, která vás pohltí a třeba i dojme. A přestože se obličeje lidí ve hře nápadně opakují, máte pocit, že jsou to tváře skutečných českých obyvatel té doby. Tedy až na hlavní postavu hry Jindřicha, ten mi, bohužel, příliš český nepřipadá.” Celou recenzi si můžete přečíst zde

Metro Exodus se odehrává v roce 2036. Čtvrt století poté, co atomová válka zničila Zemi, se několik tisíc přeživších stále zuby nehty drží života v tunelech metra pod troskami Moskvy. Zápasí s otrávenými elementy, bojují se zmutovanými zvířaty a paranormálními děsy a trpí v plamenech občanské války. V roli Artyoma musíte z Metra uprchnout a v čele bandy zvané Spartan Rangers se vydat na neuvěřitelnou cestu přes celý kontinent. Na východě postapokalyptického Ruska se pokusíte najít nový život.

Další herní peckou je akční sci-fi z pohledu první osoby Prey, za kterou stojí Arkane Studios, tvůrci oceňované série Dishonored. Píše se rok 2032 a vy se probouzíte na palubě vesmírné stanice Talos I obíhající na orbitě Měsíce. Představujete klíčový subjekt experimentu, který má za cíl jednou provždy změnit lidstvo – ale něco se strašlivě pokazilo.

U sci-fi žánru ještě zůstaneme – třetím tipem je skvělá akční rubačka The Surge, kterou by měli zkusit všichni milovníci soubojů ve stylu Dark Souls! V silně dystopické budoucnosti, kdy se Země chýlí ke sklonku svého života, musí ti, kteří zůstávají v přelidněných městech, pracovat, aby vůbec přežili, neboť sociální programy jsou nasycené kvůli stárnoucí populaci a zhoršujícímu se životnímu prostředí.

Nová Forza Horizon 4 nabízí dynamické počasí, změnu ročních období a možnost prozkoumat nádhernou krajinu Spojeného Království. Ve hře nalezneme přes 450 aut a bugin, ve kterých můžete závodit, dělat triky a objevovat tajná zákoutí Britských ostrovů, které jsou zobrazeny tak, jako ještě nikdy předtím! Zkoumejte jezera, údolí, hrady a zámky a dechberoucí zákoutí krásné ostrovní přírody a to v úžasném rozlišení 4K s HDR (na konzoli Xbox One X). Díky měnícím se sezonám na vás čekají různé povrchy od suchého, přes mokrý, blátivý, až po zasněžený a ledový a je jen na vás aby v této kráse vynikl váš řidičský um. 

Kdo by neznal Laru Croft? Ve hře Shadow of the Tomb Raider vstupuje do další kapitoly svého života! V kůži této sexy neohrožené hrdinky se tak podíváme do Mexika a k Mayským pyramidám, kde bude zachraňovat svět před apokalypsou. K přežití musíte ovládnout nástrahy jednoho z nejnebezpečnějších míst na planetě a ovládnout okolní prostředí. Nebyl by to Tomb Raider, abyste nemohli prozkoumávat okolní prostředí a tak vás čekají podvodní lokace plné trhlin a hlubinných tunelů.

Middle-earth: Shadow of Mordor přináší dynamické herní prostředí, kde hráč rozvíjí svůj osobní plán pomsty a tím si postupně podmaňuje celý Mordor. Hra začíná v noci Sauronova návratu do Mordoru, kdy jeho Černí kapitáni brutálně popraví hraničáře od Černé brány. Hráč se stane Talionem, hraničářem, který přišel o svou rodinu a vše, co mu bylo drahé. Hraničářem, který je oživen Duchem pomsty. V průběhu své cesty za pomstou pak odkrývá tajemství Ducha, který jej ovládá, a objevuje původ známých prstenů.

The Elder Scrolls Online považuji za jednu z nejkrásnějších MMORPG her na trhu, která představuje novou a doposud nejrozsáhlejší kapitolu již velmi dobře známého výpravného dobrodružství Elder Scrolls. Příběh se odehrává tisíce let před událostmi známými ze Skyrimu a vypráví o deadrickém princi jménem Molag Bal, jenž usiluje o připojení Tamrielu ke své démonické říši. 4. června se objeví nové rozšíření s názvem Elsweyr (více zde). 

Monster Hunter: World přináší živoucí ekosystém, ve kterém se hráči postaví do role lovce vyhledávajícího divoká fantastická zvířata. Vydejte se na cestu a plňte úkoly na vlastní pěst, či po boku svých přátel díky novému online módu pro až 3 hráče napříč všemi světovými regiony. Hráči se v roli lovce vydávají na výzkumnou expedici na nově objevený kontinent zvaný „Nový Svět” a postupně odhalují jeho tajemství. Naučte se využívat okolní prostředí pro svůj prospěch. Například poštvěte monstra proti sobě, abyste nalákali svůj hlavní cíl tam, kde ho chcete mít. Celý svět je kompletně otevřený a velice rozlehlý, nečekají vás žádné nahrávací obrazovky.  

Příznivci žánru battle-royale by mi jistě neodpustili, kdybych vynechal světový fenomén, který prodal přes 15 miliónů kopií na PC a dočkal se rozšíření také na Xbox One! PlayerUnknowns Battlegrounds vrhne hráče do kompetitivního souboje o přežití plného adrenalinových soubojů, kdy ten poslední naživu vyhrává. Sbírejte zásoby, najděte zbraně a vybavte se natolik dobře, abyste porazili svou konkurenci.

Zdroj: vlastní, oficiální texty distributorů  Foto: Microsoft 

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Komentujte

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaš