Načítám ...

The Beatles: Now And Then

The Beatles jsem poprvé začal vnímat v době, kdy se v obýváku rozezněla tátova gramofonová deska, dvojité LP s výběrem skladeb 1962-1966, tzv. Red album. To mi bylo asi šest let a právě v té době zřejmě začala klíčit moje láska k této liverpoolské čtveřici. Tehdy jsem ještě zbožňoval Africa Simona a jeho nestárnoucí hit Hafanana, ale hudba The Beatles si mě získávala čím dál více a zejména na střední škole jsem jejich melodiím propadal naplno. 

O historii kapely jsem toho spoustu přečetl, miloval také jejich filmy A Hard Day’s Night nebo Help! a coby muzikant jsem si dlouhou dobu představoval, jak jednou potkám ty správné přátele, se kterými taky založím přinejmenším nejslavnější skupinu na světě, což se samozřejmě málem stalo, neboť naše středoškolské muzicírování se spolužáky pokaždé zaplnilo půdu berounské Pajdy! Tehdy jsem se cítil do příběhu The Beatles přímo zapojen a s Johnem, Paulem, Georgem a Ringem jsem zkrátka vyrostl a hudební nápady dvojice Lennon & McCartney považuji v populární hudbě za dosud nepřekonané. 

Sólovou dráhu jsem sledoval nejvíce u Johna a Paula, o něco méně pak u George a nejméně u Ringa. S ohledem na jejich roli v kapele to bude asi přirozené, přestože si to Ringo rozhodně nezaslouží! Mile mě překvapil také syn Johna Lennona Julian! Hlas má po tátovi a Every Little Moment z alba Jude je typická „Lennonovka“, ostatně jako řada dalších povedených skladeb. 

Nicméně The Beatles jsou The Beatles a když se objeví jakýkoliv nový remaster, nebo zcela nová skladba, jako tehdy např. Free As A Bird, coby jedno z prvních pokračování novodobé historie kapely, jsem z toho opravdu na větvi! Před pár dny jsem se opět větvil z nového počinu, který vznikl díky umělé inteligenci a její schopnosti extrahovat Lennonův hlas z původní demo nahrávky a využít jej v novém singlu. Ten nese název Now And Then a já vám ho nabízím v dnešním příspěvku, přestože už jste jej možná slyšeli a viděli. 

Přiznávám, že jsem byl skutečně dojatý. Je to přesně ta melodie, která hned na první poslech naprosto přesně zapadla do nekonečné beatlemánie v mé hlavě! To jsou ti staří dobří The Beatles, na které nedám dopustit a které si budu ve svém srdci pamatovat do smrti. Ne, není to druhá Yesterday, protože Yesterday je jedna jediná a překonána zřejmě nikdy nebude. Jde však o další skvělou melodii, která je chytlavá a jejíž leitmotiv se vám postupně vryje pod kůži. Mám velkou radost, že jsem se ještě něčeho takového mohl dočkat! 

Zdroj: vlastní Foto: The Beatles

Napsat komentář

YouTube player