Bluetooth Audio Adapter – přenášej zvuk kamkoliv!


Dnes se podíváme na zoubek jednomu poměrně užitečnému zařízení, které slouží pro přenos audia z vašeho mobilu nebo tabletu. A nebude to ledajaký zoubek, bude přímo modrý! Logitech Bluetooth Audio Adaptér, který můžete pořídit již od 620,- Kč, snadno vyřeší váš problém s chybějícím zařízením (ať už reproduktorem či samotným přehrávačem), které by umělo “přehrávat” zvukový obsah z jiného zdroje pomocí bezdrátového přenosu (náš unboxing zde). 

Toto řešení ovšem nemá jen výhodu ekonomickou, s ohledem na ceny bluetooth reproduktorů, začínajících nad 1000,- Kč. Tuhle malou krabičku totiž můžete připojit k jakémukoliv stávajícímu audio systému, který má vstup např. pro konektor jack 3,5 nebo RCA tzv. cinch. Ano, třeba i do staršího autorádia, které disponuje s tímto vstupem (nejčastěji to bývá právě jack 3,5). Jen pak musíte pamatovat na to, že je nutné vyřešit napájení. Bluetooth má totiž AC adapter s parametry: Output = 5.0V, Input = 100-240V – 50/60Hz 0.5A).  Zvukové výstupy na tomto zařízení jsou AUX (jack 3,5) a RCA (viz obrázek):

Velkou výhodou tohoto bluetooth adaptéru jsou především jeho malé rozměry, díky kterým nepůsobí příliš rušivým dojmem a navíc se dá, v případě potřeby, pohodlně přenést. Někomu by ovšem mohla vadit světelná indikace modré barvy, na jejíž  přehnanou intenzitu si v diskusích, které jsem před nákupem pročítal, stěžovali majitelé nejvíce. Osobně to nevidím zase až tak dramaticky, protože modrá diskotéka se vážně nekoná. 

Spárovaní s Android telefonem proběhlo bez problémů a jak jsem z dostupných informací zjistil, uživatelé iOS jsou také spokojeni. Adaptér si pamatuje spravovaná zařízení a tak se o nic dalšího již starat nemusíte. Dosah se na přímé viditelnosti uvádí 15m. Realita je sice závislá na podmínkách každého bytu, ale ztrátu signálu jsem nezaznamenal ani ve druhé místnosti od adaptéru. Vždy záleží na tloušťce zdí, které jsou mezi spojenými zařízeními. 

Hudbu ze Spotify si tak můžete “poslat” třeba do obyčejných reproduktorů u PC, nebo umístěných kdekoliv jinde (já mám například malé ozvučení také v kuchyni). Přenos signálu nijak nezhoršuje kvalitu zvuku a vše funguje spolehlivě. Pokud přeci jen dojde k nějakým výpadkům, jedná se nejspíše o důsledek přehnané vzdálenosti od adaptéru. Rušit by vám přenos nic nemělo. Tedy kromě fénu. Ale to jsem si teď závěrem udělal jenom legraci, klidně se u poslechu fénujte, kdykoliv potřebujete.

Shrnutí

Z klasické kabelové 2.0 reproduktorové sady můžete udělat bezdrátovou a pohodlně poslouchat hudbu z chytrých mobilních telefonů, tabletů, nebo notebooků! 

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář