Canyon CNS-HKB5-CZ


Tato elegantní multimediální USB klávesnice Canyon s modrým podsvícením patří ve své cenové kategorii k zajímavým produktům. Pořídíte ji okolo 500,- Kč a patříte-li mezi méně náročné uživatele, nebudete koupě litovat. Pokud jsou však pro vás podstatné detaily jako např. tiché psaní, citlivost stisku kláves, nebo třeba regulace intenzity podsvícení, budete muset hledat jinde. 

Častým nešvarem u levnějších modelů klávesnic bývá nepatrně odlišné rozmístění některých tlačítek. Za tuhle nehoráznost bych snad dokonce i vraždil! V případě Canyon CNS-HKB5-CZ jde o numerickou klávesnici, kde se pomlčka / mínus nachází až jako druhé tlačítko odshora, pod klávesou Backspace!

Tento nápad, umístit Backspace právě sem, považuji za absurdní hloupost a dokonalý nesmysl. Většina klávesnic má u numerické klávesnice v pravé horní části znaménko mínus, které pak logicky zakončuje řadu tlačítek: NumLock, lomítko a hvězdička. Máte-li ve zvyku “sahat pro mínus” do tohoto místa, tvrdě narazíte! Raději větší plus a enter, než tohle zvěrstvo.  

Další výhrada se týká kvality stisku. Tlačítka membránového typu jsou na můj vkus až příliš hlučná a “dynamika úhozu” je rovněž katastrofa. Není to zrovna nejpohodlnější psaní, ale patrně si na to můžete časem zvyknout (dávám tomu rok, maximálně dva). Samotný design kláves přitom nevypadá špatně a pogumovaný povrch tlačítek trochu vylepšuje celkový dojem. 

Podsvícení, jehož intenzitu nelze regulovat (za tuhle cenu se ani nemůžeme divit), je nastaveno decentně a rozhodně nijak rušivě. Můžete jej samozřejmě vypnout, ale pak jsou znaky na klávesnici velmi špatně vidět (mají šedo-zlatou barvu a rozhodně by se vyplatilo použití např. bílé). 

Klávesnice nabízí 13 klávesových zkratek (jedná se většinou o kombinaci tlačítka FN a funkčních kláves F1-F12) pro rychlé spuštění či použití aplikací a funkcí v tomto rozsahu: E-mail, Média, Ztlumení, Můj počítač, Další titul, Přehrát/Pozastavit, Předchozí titul, Zastavit, Www, Zvýšení hlasitosti, Snížení hlasitosti, Moje oblíbené, Zapnutí/Vypnutí podsvícení. 

Nad tlačítky se nachází prázdné lesklé místo v jehož pravé části najdeme zelené ledky zobrazující klasiku – Num Lock, Caps Lock a Scroll Lock. Možná by se pravá část této plochy mohla ještě nějak efektivně využít… třeba na další tlačítko Backspace?! 

Asi největší předností klávesnice Canyon HKB5 jsou zejména rozměry. Její tenké provedení totiž na pracovním stole nezabírá tolik místa (šířka 42,5 cm  a výška 2 cm) a působí opravdu střídmým dojmem. Velká škoda, že technické zpracování nedosahuje kvality designu! 

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář