Noční přijímání


Vyhrazuji si v životě právo na to, mít rád noční otevírání okna a přijímání oblohy, kterou prostupují hvězdy. Vyhrazuji si právo na noční modlitbu a poděkování za tu nevýslovnou krásu, kterou se necháváme obklopovat v době spánku. Přijímám Tě, krásná obloho, jenž se necháváš zdobit třpytem hvězd. Přijímám Tvé kouzlo – pokorně do svého srdce. A nechávám jej působit po celém těle. Přijímám Tvé prostupování mojí bytostí a následné vyvolávání pocitů o kterých se jen těžko mluví, natož píše.

To hluboké vnitřní poděkování směřuje do celého Vesmíru. Děkuji za to působivé a voňavé noční přijímání! Usmívám se a dívám se nahoru. Sleduji oblohu a cítím hřejivý dotek hvězd, které se jakoby propadají do prázdna. Do prostoru, který zdánlivě není, ale přesto ho nebe a noc uskutečňují. Přijímám své myšlenky, které během tohoto rozjímání vznikají. Nejsou jen dobré, protože přes oblohu přeletělo letadlo a do výhledu se mi vnutila nevrlá úvaha, proč se my lidé do všeho neustále montujeme? Jsme montéři svých činů, ale přesto do nich občas nevidíme. Sleduji červeně blikající světlo letících cestovatelů a porovnávám jej s jasem okolních bodů.

Když se konečně znovu usměji, protože mi dojde, že také oni doletí kam potřebují, přijímám sám sebe a zjišťuji, jak se někdy vlastně přijmout neumím. Díky svým chybám, díky falešnému pocitu, že se jich nikdy nezbavím a přitom uvnitř své duše velmi dobře vím, že neexistuje pojem: „napravím“ ani „zbavím“.

Když se dívám na hvězdy ve svém nočním přijímání, ten pocit intenzivně sílí. Pocit, že není CO napravovat, že stačí to správné uvědomění a mnoho věcí se intenzivně změní! Nadechuji se hluboce nočním vzduchem a cítím svůj život. Cítím, že je nezbytné se přijmout. Přijmout své chyby a lítost. Přijmout svoji vlastní pestrost v tomto uvažování a především zanechat obav, že je něco díky tomu špatně.

Z oblohy a hvězd je cítit nekonečnost. To je můj osobní symbol volnosti, svobody i lásky. Nekonečná je naše představivost. Nekonečná je naše touha po štěstí. Nekonečné jsou naše snahy o jeho dosažení. Je nekonečné množství nekonečných věcí, které tvoří nekonečnost našeho světa. Měli bychom se začít přijímat i ve své nekonečnosti a hlavně lidské blbosti. Odsuzujme se s mírou a nenechme se nikdy pohltit tím, co považujeme za nesprávné.

Zavírám okno a jdu spát. Spokojený a přijatý nocí.

Zdroj: vlastní Foto: Pixabay.com

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. Celkem hlasů: 1

Zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář